Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy a társadalo...

Elképzelhető, hogy a társadalom direkt úgy van felépítve, hogy szándékosan termeljen ki szegény embereket?

Figyelt kérdés

Nemrég a Tesco-ból jöttem haza, és gondolkodtam, hogy akik ott dolgoznak, miért teszik ezt? Miért nem tanulnak tovább, és szereznek olyan szakmát, amiből kényelmesen meg tudnának élni. Pl. úgy, hogy ne jelentsen gondot nekik megvenni egy Iphone-t, vagy elutazni pl. Ázsiába. Mert a Tesco kb. 120 000 Ft-nál többet nem fizet, az meg kevés. Aztán eszembe jutott, hogy ha mindenki netto 500 000-et kereshetne itthon, akkor senki se akarna takarítónak, árufeltöltőnek, kasszásnak, mosogatónak, utcasperőnek, gyari munkásnak menni. Mert ki seperné akkor össze a szemetet? Kik raknák ki az árut a boltok polcaira?


Tehát úgy tűnik, mintha a társadalom burkolt módon egy olyan modellt támogatna, amely szándékosan termel ki szegény embereket, akik netto 100 000 Ft-ért a WC-t sikláják, mert valakinek azt is meg kell tennie.


De ez félelmetes. Szándékosan elszegényítés zajlik?


2020. aug. 1. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Ez nem így van. Mindenki annyi pénzt keres, amennyit a munkája ér, előrébb jutni pedig az tud, akinek igénye van rá és hajlandó megtenni a szükséges lépéseket, hogy ezt elérje. Akinek elég, hogy 120 ezerért polcot pakol, legalábbis nem elégedetlen annyira, hogy módot találjon arra, hogy többet keressen, az nem is fog.


A rendszer egyedül azokat predesztinálja alacsony életszínvonalra, akik motiválatlanok, vagy szellemileg/fizikailag nincsenek olyan állapotban, hogy jobbítsák a helyzetüket.

2020. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Nincs szándékos elszegényítés. Akik ott dolgoznak, azokban nincs meg a késztetés, hogy tegyenek a sorsukért és tanuljanak. Legalábbis a többségükben nincs meg. Akiben megvan, az tanul a meló mellett is és nem marad ott 10+ évekig.
2020. aug. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
@1 Nem annyit, amennyit a munkájuk ér. Hanem amennyit egy munkáltatónak ér a munkájuk. Hatalmas különbség. Egy kukás több ember egészséges életéért tesz, mint egy orvos, viszont mivel hamar betanulható és pótolható munka, így kevéssé van megfizetve. A társadalmi hasznossággal alig van korreláció.
2020. aug. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg 4 éve dolgozom a mostani munkahelyemen. 4 év alatt felhúztam az angoltudásomat annyira, hogy az amicsi és indiai IT-vel simán elbeszélgetek szóban+írásban, emellett ismerem az irodában lévő összes folyamatot. Jelenleg ez 20 ügyfél anyagának a feldolgozását jelenti. Vannak olyan emberek nálunk, aki már 10-12 éve ennél a cégnél vannak és ismernek 1-2 folyamatot. Angol tudás 0, rendszerismeret 0.. egy hálózati nyomtatót sem képes felvenni, pedig én már megmutattam neki kb 15x a folyamatot.


Nekem már mehetnékem van, mert érzem, hogy nincs hova tovább, megtanultam amit lehetett. Ebbe a helyben ennyi volt..


2. munkahelyem, áruösszekészítő munkakör volt..amikor otthagytam, azt mondták a munkatársak szó szerint, hogy "hülye vagy nem fogsz jobbat találni" Pedig trükköztek a bejelentéssel, volt hogy nem fizettek ki, idióta beosztásokat csináltak a főnökök. Ennek már 8 éve, de van, aki még a mai napig ott melózik és akkor már ott dolgozott 15 éve.

2020. aug. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
Mert van aki nagyon buta, és az nem tud ki tanulni még egy szakmunkást sem. Nem rosszindulat, de tényleg vannak ilyenek. Mert azért egy szakmunkàshoz is kell kézügyesség meg némi ész.
2020. aug. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
A szegénység öröklődik, ez tény. Ha anyád-apád gyári munkás, 80%, hogy te is az leszel. 10%, hogy rosszabb, 10% hogy jobb helyzetbe kerülsz. De az utóbbi 10 százalékért kőkeményen meg kell dolgozni. Erre pedig sokan nem képesek vagy nem hajlandóak.
2020. aug. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

#6

Mennyire kell megdolgozni azért, hogy valaki gyári melósnál följebb jusson? Elvégez egy főiskolát valami értelmes szakon és meg is van. Csak az nem jut följebb, aki nem akar.

2020. aug. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért egy diplomához végig kell csinálni az egyetemet, ha anyuék nem támogatják (nyilván nem, hisz gyári melósok), akkor dolgozni mellette, nyelvvizsgát csinálni.
2020. aug. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A gazdaság működéséhez szükség van különböző jövedelmű osztályokra a kapitalizmusban.

Ez van.

Ha mindenki sokat keresne, akkor senkinek sem érne sokat a pénze...

2020. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!