Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 35 évesen hány év ledolgozott...

35 évesen hány év ledolgozott időd van? Hány évet kell még dolgozni, ha a mai szabályok szerint 40 év ledolgozott időd meglegyen?

Figyelt kérdés
Én most számoltam össze, sajnos megdöbbentem...
2020. okt. 16. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Ha beleszámítják az egyetemet, akkor 27 évem van még a 40-hez. 31 vagyok. Nyilván a korhatáremelés miatt ennél még jóval több :D
2020. okt. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy beleszámítják-e... Most olvastam róla először, hogy 1998 után csak megállapodást kötve számít bele a szolgálati időbe. (?) Nem is tudom, hogy ez mit jelent egészen pontosan.

Én is jártam 4 évig nappalira 2004-8 között. Az utolsó évemen viszont már 8 órában dolgoztam.


Ha nem számoljuk az egyetemet, akkor 9 évem van eddig, + 2 év GYED. Ha beleszámoljuk mindkettőt, akkor összesen legjobb esetben 14 év.

Elég karcsú :(

2020. okt. 16. 13:14
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell ezen izgulnod szerintem. A nők 40-et úgyis be fogják szántani addigra.
2020. okt. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
ja 35 éves vagy, tuti nem számítható be az egyetem!
2020. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

2: az az év már beleszámít, amikor dolgoztál és járulékot fizettél.


Teljesen logikus, hogy az egyetem alatt valakinek (ha nem dolgozik) nincs jövedelme, akkor nem is fizet nyugdíjjárulékot.

Mert a nyugdíj feltétele a járulékfizetés.

2020. okt. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem izgulok egyáltalán, sőt, meggyőződésem, hogy a halálomig dolgozni fogok :D Egyébként két éve elkezdtünk a férjemmel fizetni állampapír alapú nyugdíj előtakarékosságot.


Csak most téma lett ez az 50-es kolléganőim körében, és kérdezték, én hány évet dolgoztam eddig, és ők dobálóztak lehetetlen évekkel, és én megdöbbentem, hogy nekik az én koromban már 15-17 évekkel rendelkeztek.


Egyébként két éve fizetünk a

2020. okt. 16. 13:30
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
39 vagyok, 18 évem van bedolgozva, abból 10 év eddig svájci szerződéssel, ott eleve más a korhatár a nyugdíj összege is és 3 pilléres rendszer van mégsincs ennyi macera mint az itthonival.
2020. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Én már most elmennék nyugdíjba 45 évesen. Nem is értem ezt a meg kell lenni 40 év munkaviszonynak. Az emberek nem egyformák, nem vagyunk robotok. Az egyik ennyit bír, a másik annyit. Van aki sajtkukac még hatvan plusszosan is, van aki meg otthon rádiózna meg kertészkedne nyugdíjasan. Szerintem mindwnkit akkor kell lenyugdíjazni amikor azt mondja hogy elég volt. Akkor legalább lenne esélye egy normális öregkorra. Ja nem, mert ugye éhbér a nyugdij. Szar a rendszer, szar itt minden. Sajnálom a kisnyugdíjjasokat, és sokan meg sem érik, csak fizetik állambácsinak 40 évig a nyugdijravalót.
2020. okt. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kivonulhatsz a munka világából akár most is, ha nem bírod...

Csak ahhoz kell egy jókora összeg, amiből megélsz...

2020. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

hááát én 40 éves vagyok, 22 évet dolgoztam eddig és jelen állás szerint 65 évesen mehetek nyugdijba

Amit valószínüleg 70 évre emelnek hamarosan

És a 70 évet kb 50% hogy egyáltalán megélem.

Amugy bíroma sok über értelmiségi irodai munkaimitátort ahogy mindent be akarnak szémítattnia nyugdíjba...

Előbb dolgozz már le pár évtízedet...

2020. okt. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!