Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 35 évesen hány év ledolgozott...

35 évesen hány év ledolgozott időd van? Hány évet kell még dolgozni, ha a mai szabályok szerint 40 év ledolgozott időd meglegyen?

Figyelt kérdés
Én most számoltam össze, sajnos megdöbbentem...
2020. okt. 16. 13:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kire célzol, utolsó?
2020. okt. 16. 15:29
 12/17 anonim ***** válasza:
19 évem volt 35 évesen. 16 éves koromtól suli mellett segédápolóként dolgoztam, igaz, csak heti 12 órát, de munkaviszonyban, tehát minden napja számít jogosultsági időként. Most vagyok 43, 13 évet kell még lenyomnom legalább.
2020. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az öregségi nyugdíjhoz teljesen más időszakok is beszámítanak, mint például a nők 40 év utáni nyugdíjba vonulásához.


A nők 40 év utáni nyugdíjba vonulásához csak az számít bele, amit "munkával" töltött, valamint a gyermekek gondozása után járó fizetési nélküli szabadság bizonyos korlátokkal. Gyermekenként 2 év, de maximum 7 év.


Tehát nem számít szolgálati időnek a munkanélküliség ideje, ami a "sima" öregségi nyugdíjba például igen, stb.


Én 50 éves vagyok. 16 éves koromban kezdtem munkakönyvvel, már előtte is dolgoztam, amikor még szóban kötettek a szerződések, és a cég, ahol dolgoztam, igazolta is a munkaviszonyomat. Van közbe 90 nap álláskeresési járadék + 3 hónap ellátatlanság. Ennyivel kell többet dolgoznom a nők 40 éveséhez. Én 56 évem betöltése után 5 hónappal szerzem meg a nők 40 éves nyugdíjához az elégséges szolgálati időt, ha addig végig foglalkoztatva leszek. Még kb. 6 év..., éppen karácsony előtt lesz meg.

2020. okt. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

... és bizony elfáradtam, beleöregedtem a munkába, tele izületi problémákkal, fájdalmakkal, deformitásokkal. És még csak 50 éves vagyok.

Hogyan bírnám akár 65 éves koromig, vagy akár tovább a munkát? Tudom, ez az államot nem érdekli...

2020. okt. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Gyermekenként 2 év, de maximum 7 év.


Nem így van.

2020. okt. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

29 éves vagyok, kb. 10 éve dolgozom.


A gond az, hogy pont a válság éveiben voltam pályakezdő, amikor diákmunkát könnyebb volt találni, mint normálisat, így mindenki azt játszotta, hogy beíratkozott nappali OKJ-ra és nem járt be a suliba, csak hébe-hóba, amúgy rendesen heti 40 órát dolgozott diákként. De ebből ugye nem vontak nyugdíjjárulékot.


Szóval emiatt a 10 évből csak 7 év számítana bele a 40-be, bár ezt úgyis el fogják addigra törölni. De ha belegondolok, hogy még 33 évet kell dolgoznom...hát, azért csak durva. Az 43 évnyi munka, és úgy hogy eddig éveket dolgoztam két munkahelyen. Talán ezèrt érzem azt,hogy már most belefáradtan.

2020. okt. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem számít. Úgyis abból fogok élni, amit addig félrerakok.
2020. okt. 17. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!