Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ajánlott levélhez tartozó...

Ajánlott levélhez tartozó feladószelvényt elvesztettem. Ki lehetne a küldeményazonosítót kideríteni valahogy?

Figyelt kérdés

2020. okt. 21. 07:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul írtam. Ki lehetne a küldeményazonosítót deríteni valahogy?
2020. okt. 21. 07:11
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem
2020. okt. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem.

Miért kellene, nem kapta meg a címzett a küldeményt?

2020. okt. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még nem biztos, hogy nem kapta meg, de már eltelt pár nap.
2020. okt. 21. 10:20
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Az ajánlott levél posta által vállalt határideje max 5 munkanap.

Mivel most péntektől hosszú hétvége lesz, így simán előfordulhat, hogy átcsúszik a jövő hétre a levél megérkezése.

2020. okt. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy a postán nem lehet utánakérdezni az azonosítónak a címzett neve és lakcíme alapján?
2020. okt. 21. 10:42
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem
2020. okt. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Utánakérdezni nem lehet. Az adatvédelem, személyi jogok stb.. pont ezért a rendszerben a küldemények nem emberhez, hanem ragszámhoz vannak kötve. 10 napig őrzik a küldeményt, ha nem veszik át, a feladónak visszaküldik. Pont ezért kapod a szelvényt, hogy tudd, lásd, ha probléma van azzal tudsz reklamálni. Ebben az esetben ha nincs meg, nem tudsz mit csinálni.

Esetleg annyit tehetsz, hogy ahova küldted, azt a postát felhívni, hogy XY feladótól, AB névre érkezett e levél vagy amit küldtél, mert elvesztetted a feladószelvényt.

2020. okt. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

"Esetleg annyit tehetsz, hogy ahova küldted, azt a postát felhívni, hogy XY feladótól, AB névre érkezett e levél vagy amit küldtél, mert elvesztetted a feladószelvényt."


Igen, majd, a jövő hét végefelé... minek zavargássza a postát, amikor lehet, hogy még úton van a küldemény? Még csak pár napja adta fel. A postán kevés az ember, lehet, csúszik. Amúgy hivatalosan ragszámmal is 2 hét után lehet kerestetni. TÜRELEM! :-)

Ha sürgős lett volna, akor meg elsőbbségivel kellett volna feladni, az csak 2 munkanap :-)

2020. okt. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%

Senki nem mondta, hogy azonnal rohanjon. Mondtam egy értelmes lehetőséget és kb az egyetlent, amit tehet ragszám nélkül.

“2 hét után lehet kerestetni” igen, ha elveszett.. De itt nem arról van szó, főleg, ha postán maradó ajánlott levéről beszélünk, amiről értesítés sem megy, hanem ragszám alapján kell követni az útját és bemenni átvenni. Hozzáteszem, ha engem keresnének ilyen problémával (általában a bejövő hívásokat is én kezelem), igazolásként kérdezném a feladó és a címzett adatait, amit látok a küldeményen és ha egyezik, lediktálnám a ragszámot. Ő mondta a személyes dolgokat, ragszám meg csak egy szám, ami nálunk nem emberhez kötött a rendszerben. Az átvételhez meg kell a személyi.. 💁🏻‍♀️

Postán dolgozom, nem kell ismertetned a munkaerőhiányt, érzékelem, hidd el..

2020. okt. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!