Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megtilthatja egy eladó azt...

Megtilthatja egy eladó azt hogy cipöt nem lehet visszavinni ha pl masnap kiderül,hogy rossz a méret vagy hibás vagy bármi?

Figyelt kérdés

Csak mert ezt kántálta egy kinai boltban a kinai elado hogy csere nincs csere nincs.

(Es nem akcios a termék- tudom,hogy akciosakra nincs garancia)



#cipöcsere garancia szabalyozas
2020. okt. 21. 16:11
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Csak kivancsi vagyok hogy van ehhez joga?
2020. okt. 21. 16:12
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

1. Ha rossz a méret, nem tetszik a színe... akkor azt buktad, nem kötelessége cserélni.


2. Ha hibás az áru, mert mondjuk másnap leválik a talpa, akkor azt kötelessége cserélni.


3. Ha akciós termék, és rá van írva, hogy 50÷ kedvezmény, mert rossz a cipzár, akkor a jótállás a cipzárra nem vonatkozik, de minden más hibára igen.

2020. okt. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
34%

nem vásárolok kinaiban.

megszokott helyen veszem folyamatosan, nincs semmi problémám a cserével.

2020. okt. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Ha pl. rossz a méret vagy másnap nem tetszik a színe, tehát azért viszed vissza, amiről meggyőződhettél már a vásárláskor is, akkor az üzletes jóakaratán múlik. Ha pl. levált a talpa, viselés közben meghibásodott, akkor garanciális időn belül kötele kicserélni. Ha nem teszi, akkor fordulj a Fogyasztóvédelmi Hatósághoz. (Hadd látogassák meg őket)
2020. okt. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%
Van rá joga! Ugyanis nincs törvényi kötelezettség arra, higy visszavegye.
2020. okt. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
Ha rossz a méret, és ugyan abban az állapotban viszed vissza, ahogy vetted, és szépen megkéred, hogy adjon egy számmal nagyobbat, lehet hogy megteszi, de ez nem kötelessége. Azt meg, hogy nem tetszik amit vettél, és visszaviszed, és ott neki állsz majd keresgélni, válogatni, amíg találsz egy másikat, azt nyilván sehol nem engedik meg, se a kínaiban, se a Deichmann-ban.
2020. okt. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Egyszeri hordás is látszik már a talpán. Senki se venné meg már.

2020. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Amíg jótállási időben van, akkor ennek lejárta előtti napon is visszaveszik (újat vihetsz, vagy a pénzt visszaadják) olyan esetben, HA KIMONDOTTAN GYÁRTÁSI HIBA miatt történt (néha ezt bajos bizonyítani). Fültanúja voltam, amikor évekkel ezelőtt egy reklamálónak (a cipőnek láthatóan gyártási hiba miatt vált le a talpa) azt mondta az eladó, hogy ez azért van, mert hordta a reklamáló, aki azonnal kérte magát az üzletvezetőhöz. Az eredményt nem tudom.
2020. okt. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Ha neten vásároltad, akkor azt hiszem 14 napig indoklás nélkül visszaküldheted.

Ha az üzletben vásároltad, akkor azt fentebb már leírták.

2020. okt. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Kisgyereknek vettem.nem magamnak.


Karacsonykor pl mindenhol ugy van, akár egy pulovernél is hogy ha nem jo vissza lehet vinni. Ezt egyértelmüen szoktàk is közölni.

Életemben nem találkoztam még olyannal hogy csere nincs. Eddig mindenhol volt. Persze nem fehèrnemüosztályok a téma

2020. okt. 21. 17:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!