Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik a tőkeáttétel...

Hogyan működik a tőkeáttétel osztalékfizető részvénynél?

Figyelt kérdés

szóval ha jól tudom (ha nem így van javítsatok ki) tegyük fel van 10 dollárom amit 1:500-as tőkeáttételnél letétbe helyezek. azaz akkor 10 x 500 = 5000 dollárral, 0,05 lottal nyitok. ha ellenem megy az árfolyam, mennyit bukok, olyan távolságra helyezem a stoppom, amilyenre szeretném? ha nyereséges, mennyit nyerek rajta?


És ha én például osztalékfizető részvényt veszek tőkeáttétellel az hogyan működik? nyilván több részvényt tudok így venni, szóval az osztalékom is sokkal több lesz?



2020. okt. 21. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

Youtube-on van egy videó, Alapvető forex számítások címmel. Szerintem nézd meg!


A tőkeáttétel nem befolyásolja a profit és a veszteség mértékét. A profit és a veszteség mértéke bármilyen tőkeáttétel esetén is pont ugyanannyi, mint tőkeáttétel nélkül. Feltételezve persze, hogy azonos instrumentumról, s azonos pozícióméretről beszélünk.


Az osztalékot nem befolyásolja a tőkeáttétel.


Részvényt Magyarországon biztosan nem fogsz 1:500-as tőkeáttéttel venni. Még csak részvény CFD-t sem. CFD esetén pedig osztalék sincs.

2020. okt. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Részvényt nem tudsz tőkeáttétellel venni.

Ki az a barom, aki 100 USD ára részvényt 1 USD-ért odaadna?

2020. okt. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Köszönöm a videó ajánlását, amit én készítettem! :)

Valódi észvénynél nincs lehetőség ilyen magas tőkeáttételre, legfeljebb 1:2-1:3-ra. Részvény CFD-nél pedig nem kapsz osztalékot.

A választ lepontozóknak edig azt üzenem, hogy értelmezzék újra, amit a tőkeáttételről jelenleg gondolnak! A tőkeáttétel nem a pozícióméret (ezáltal a kockázat) drasztikus növelésére való, hanem a fedezetigény csökkentésére. A kockázat minden esetben előre meghatározható, tervezhető! Aki nem tud vele rendesen számolni, az nagyon sokat fog bukni. Tanuljatok!

2020. okt. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A lepontozók vállalnák a véleményüket is?
2020. okt. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!