Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe érdemes fektetni 16...

Mibe érdemes fektetni 16 millió forintot?

Figyelt kérdés
Örököltem egy kis pénzt, mérnök vagyok, van munkám, házam, kocsim, megélünk a családdal, szóval tudom nélkülözni hosszabb időre is a pénzt, jó lesz a gyerekeimnek. Van kb. ugyanennyi hitelem a házon 4% fix kamatra, tehát ennél nagyobb hozamot szeretnék, vagy inkább visszafizetném. Gondolkoztam MÁP-ban, valamilyen ETF részvény befektetésben, lakás vagy garázsvásárlásban kiadási céllal, de nem tudom melyik éri meg jobban. Esetleg érdemes lenne-e egy vállalkozásban tulajdonrészt venni, befektetni (nyilván előzetes könyvvizsgálat után...)?

2020. nov. 2. 10:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%

Póker.

Texas holdem csakis.

2020. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%
Vegyél szántóföldet, ha van rá lehetőséged
2020. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
82%
Garázs+MÁP. Vagy fizesd ki a maradék a hitelt.
2020. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Jah nyilván álljon neki a mérnökember pókerezni, állását hagyja hátra mert az a tuti.


Lakás-garázsvásárlásnál talán visszajön 4% felett, de nem biztos, illetve valami minimális munka is lenne vele.


Vállalkozásban tulajdonrészt venni felejtős (16 millióról beszélünk, milyen üzletrészt akarsz venni ennyiért, mennyibe kerülne átvizsgálni, és utána milyen eséllyel hozna pénzt és aki eladná az miért nem inkább a piacról hitelezné magát ha annyira biztos az üzlete, stb?).


Esetedben a hitel visszafizetése tűnik a legkevésbé kockázatos/ legjobban jövedelmező dolognak.

2020. nov. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Én tennék 10-11 milliót MÁP-ba (mondjuk fele-fele arányban PMÁP és MÁP+ arra az esetre, ha elszállna az infláció), a maradékból pedig vennék valami teljes piacot lefedő ETF-et (World, All Countries stb.). Szerintem ezzel van a legkisebb munka, a MÁP kvázi kockázatmentes, és hosszútávon az ETF-fel is nyerni fogsz.

A többi opció számomra sokkal több munka és sokkal nagyobb kockázat. Az egészet biztos nem tenném emiatt garázs/vállalkozás/stb. jellegű dolgokba, maximum ha már van elegendő vagyonom kockázatmentesebb befektetésekben. Mivel van már házad, én tartózkodnék a további ingatlanvásárlástól (kivéve persze, ha van egyéb jelentős vagyonod egyéb dolgokban).

A ház hitelét is megérheti előtörleszteni, ezt ki kell számolni, hogy mivel lenne nagyobb várható nyereséged.

2020. nov. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
17%
És mindig az ilyen életképtelen verebek örökölnek, hihetetlen!
2020. nov. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
10%

Megvan mindene, és az ilyen örökölt 16 millió forintot.

Elkeserítő és igazságtalan az ilyen.

2020. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

#7: Megdolgozott érte, hogy meglegyen mindene, ahogy az apja is, hogy legyen mit hagyni a gyerekre. Ebben mi igazságtalan van?

Ha a te szüleid nem így tettek, legalább te tegyél valamit, hogy a te gyereked örökölhessen valamit a devizahitelen kívül sírás helyett.

2020. nov. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%

Nem azt mondja hogy irigy, hanem h igazságtalan az élet. Az egyik kidolgozza a belét, mégsincs semmi sem neki, a másik meg hio hop 16 milla.

Amúgy meg dugja fel a millióit magának, az egészséget nem lehet megvenni, és ennyi!

2020. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
17%

8#

És honnan tudod hogy az apjától örökölte.

Mérnök létére meg ennyire madár hogy nem tudja eldönteni mire költse a millióit?


Gratulálok!:))))))

2020. nov. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!