Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Saját kérelemre indítható...

Saját kérelemre indítható nyugdíjbiztosítós adategyeztetésnek mi a menete? Olyanra gondolok mikor a munkáltató nem fizette be a levont járulékokat, így azon időszakok nem jelennek meg a nyugdíjbiztosító adatbázisában.

Figyelt kérdés
2020. nov. 4. 06:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Az adategyeztetés arról szól, hogy megkapod a nyilvántartott adatokat.

Ha azzal nem értesz egyet, le van írva a levélben, hol és milyen módon jelezheted az eltréseket és mivel kell igazolnod.


De tévedésben vagy, mert a befizetések nem jelennek meg, bevallások adataiból készül. Munkavállalót semmi hátrány nem ér attól, hogy csak levontás, de nem fizették meg a járulékát. Ezt nem is látod a kimutatásban.

2020. nov. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem épp ezt kérdezi a kérdező, hogy hogyan indíthatja el a folyamatot.

Mivel nagy valószínűséggel sejti vagy tudja, hogy nincs rendben minden.


"Munkavállalót semmi hátrány nem ér attól, hogy csak levontás, de nem fizették meg a járulékát."


Bizony, hogy érheti, nem is kicsi. Amennyiben nem adja be a bevallást a munkáltató nem jön létre azokról az időszakokról szolgálati, idő, ami a nyugdíjazáshoz kell. Vagyonvédelmi cégekre jellemző ez leginkább. Egyik alvállalkozó jön a másik után. A papírokat nem adják ki maradéktalanul, hitelesen stb... Sok ember még csak nem is sejti, hogy "feketén" dolgozik. Ki az aki visszamenőleg minden papírt eltesz, megőríz? Ezek a cégek általában 3hónapig, max. egy évig működnek. Belegondolva mennyi papírból kellene összeállítani egy élet jogviszonyát aki pl. vagyonőrként dolgozik hosszú évekig. Az a poén az egészben, hogy hiába készít adóbevallást is. Még csak visszajelzést se kap róla, hogy nem fizették be a tőle levont járulékokat, nem adtak be bevallásokat. Az pedig ugyancsak bosszantó, hogy pl. a TB. ettől még rendezettnek tekinthető, tehát az orvos se közli vele, h bármi gond lenne.

2020. nov. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

""Munkavállalót semmi hátrány nem ér attól, hogy csak levonták, de nem fizették meg a járulékát.""


Pedig ez így van. Nem bevallásról beszélünk, hanem közteher befizetésről.

Ha levonták, de nem fizették tovább az államnak, akkor abból a dolgozónak hátránya nem lehet.


Ha a havi bevallásokat nem adta be a munkáltató?

Akkor ott van az év végi adó- és járulékigazolás, azzal lehet igazolni.

Nekem is volt ilyen problémám. Konkrétan nem a cég hibázott, hanem az adatnyilvántartás volt kuplerájos.

Mondjuk én precíz ember vagyok, és mindenem megvan. Így 20 évre visszamenőleg is tudtam igazolni dolgokat olyan cégtől (bérek, jogviszony stb.), amelyik már azóta nem is létezik.

Elfogadták, módosították a határozatot mind szolgálati időben, mind szerzett jövedelemben.

2020. nov. 5. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bizony, hogy érheti, nem is kicsi. Amennyiben nem adja be a bevallást a munkáltató


A kérdés, hogy levonta, de nem fizette be.

2020. nov. 5. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!