Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanêlküli segélyt ha...

Munkanêlküli segélyt ha felveszem egy összegben,de közben találok munkát akkor a különbözetét vissza kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Megvan a 30 napos felmondási időm, szeretnék munká keresni hogy tudjak kezdeni, de ismerősöm azt mondta vegyem ki egyben a munkanélküli segélyt . Hogy van ez? Nekem vissza kell majd fizetnem gondolom

2020. nov. 7. 07:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyben csak akkor kapod meg, ha találsz munkát


Egyébként meg nem segély, visszaadják a pénzed egy részét, amit ezért fizettél be járulék formában

2020. nov. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem veheted fel egy összegben, ez nem így működik. Kapod 90 napig (vagy ameddig), és ha közben találsz munkát, akkor a fennmaradó összeg 80%-át kérheted egyben.
2020. nov. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyben akkor veheted fel, ha hiánypótlás vagy egyéb okok miatt, csak 3 hónap múltán kapod meg a jogosultsági idődet.


Akkor egyben kifolyósítják a teljes jogosultsági időre járó összeget ( max 90 nap ) , de ha közben elhelyezkedtél, akkor azt jelentened kell és a jogosultsági időd hátralévő részére 80%-át kapod meg.


Ebből adódóan, ha nem jelenteted, akkor az elhelyezkedéstől számított napokra 20%-ot kellene visszafizetened.

2020. nov. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is úgy gondoltam, hogy nem lehet egybe
2020. nov. 7. 10:37
 5/9 anonim ***** válasza:
De lehet, ki ne hagyd! Be kell jelentkezni munkanélkülire 80%-t megkapod egyben, ha elhelyezkedsz.
2020. nov. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem.
2020. nov. 7. 13:09
 7/9 A kérdező kommentje:
Most néztem 38 nap ellátásra vagyok jogosult és kb semmit nem kapnék
2020. nov. 8. 22:23
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem értem a kalkulátort... 2 helyen is néztem, de a példákon levezetve nem annyit kellene kapjak. Az elmúlt 3 évben folyamatos volt a munkaviszonyom és a bruttóm se alacsony 47000 ft volt
2020. nov. 8. 22:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha az ellátást közvetlenül megelőző 3 évben legalább 360 napnyi jogviszonyod van, akkor jogosult vagy az ellátásra. Minden 10 nap jogviszony 1 nap ellátásra jogosít. Ha Neked van 900 napnyi jogviszonyod az elmúlt években, akkor a maximális 90 napra vagy jogosult ellátásra.


Ha az ellátást megigényled, és még annak teljes kimerítése előtt elhelyezkedsz valahol legalább 4 órás munkaviszonyban határozatlan időre, akkor jogosult vagy a ki nem használt ellátásod 80 %-ára. Igényelni kell a folyósító szervtől és igazolni a feltételek meglétét. Kizáró ok, ha azzal a munkáltatóval létesítesz ilyen formában újra munkaviszonyt, akivel a járadék folyósítása előtt álltál munkaviszonyban. Tehát visszamész oda, ahonnan leszámoltál, akkor nem jár.


A járadék összegét az ellátás igénylését közvetlenül megelőző 4 naptári negyedév munkaerő-piaci járulékköteles jövedelem alapulvételével határozzák meg. Abból képeznek egy átlagkeresetet, és annak a 60 %-a bruttóban, amely nem lehet magasabb a minimálbérnél.

2020. nov. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!