Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Min spóroltok, hogy legyen...

Min spóroltok, hogy legyen félretett pénzetek?

Figyelt kérdés

Min és mennyit tudtok spórolni havonta vagy akàr évente?


Én pl mindenhova energiatakarékos izzót vettem, elzárom a vízcsapot ha nem vagyok otthon vagy mikor lefekszem aludni. A gázcsapot csak akkor nyitom meg ha főzök, télen meg ugye fűtéshez. Öblítő helyett ecetet használok.


máj. 3. 05:11
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy túrkálom a ruháimat. Otthon főzök, és a veteményesem nagyrészét befőzöm, vagy a petrezselymet stb lefagyasztom. Évi olyan 100 ezret spórolok.
máj. 3. 05:13
 2/35 anonim ***** válasza:
41%

Jól spórolni csak jó fizetésből lehet, illetve az is fontos, hogy a pénz ne a bankszámlán veszítse értékét, hanem befektesd.


Ezért fontos, hogy amíg nincs jó fizetésed, addig magadba fektesd az összes megtakarított pénzt, hanem végezz el olyan képzést ami érdekel és van rá kereslet. Amint szakmában elhelyezkedtél már lesz szép bevételed és érkezik a következő lépés: megtanulni befektetni. Mindeddig nem célszerű kuporgatni.

máj. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
67%
30 éves vagyok, nem költöztem el a szüleimtől.
máj. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
55%
Nem spórolok, nem vagyok rászorulva.
máj. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
33%
Semmin. Nem. Spórolni kell, hanem többet keresni. Évente 100e az semmi
máj. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
0%
Spórolni?
máj. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
26%
Nem spórolok, hanem inkább a bevételem növelem a plusz energiáimból
máj. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
52%

- Nem banki befektetési alapokat veszek, ahol 2-5%-os teljes költség mutató darálja le a hozamot negatív kamatos kamatként, hanem index ETF-eket, ahol 0,01-0,5% a költségszint.


-TBSZ-en fektetek be hogy megspóroljam a hozamok utáni adóterheket


-Ír ETF-eken keresztül fektetek amerikai cégekbe így az osztalékok után nem terhel dupla adó az adóegyezmény hiánya miatt


-az utazásokat utazási iroda nélkül intézem így megspórolom a profitjukat.


-Csak külföldön, nagyon messze nyaralok, így a NER nem tudja duplán ellopni a pénzem.


-Egészségpénztáron keresztül fizetem az egészségügyi költségeket


-Nem tartok fenn autót

máj. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
0%

Szerintem az alap, hogy a vízcsapot elzárod. Ki az a marha, aki úgy megy el otthonról, hogy közben meg van nyitva a csap a mosdónál vagy a kádnál? 😁

A gázt is alap elzárni, ha nem akarsz a levegőbe repülni a kecóval együtt 😁

máj. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 krwkco ***** válasza:
63%

#9

Szerintem úgy érti, hogy a lakás fő víz- és gázcsapját zárja el. Aminek csak akkor van értelme, ha napokra megy el otthonról. És akkor sem spórolási, hanem biztonsági okokból.

Spórolást csak akkor jelentene a zárás, ha csöpög valamelyik csap. De azt inkább meg kellene javíttatni. Az esetleges szivárgó gázról nem is beszélve.

Ha ezek nincsenek, akkor a főcsap elzárása felesleges.

máj. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!