Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-es rendeléseknél más is...

Ebay-es rendeléseknél más is tapasztalta, hogy mostanában sokkal több küldeményt szednek ki vámolásra?

Figyelt kérdés

de olyat is, amit abszolút nem kéne, csak ezzel jó kis cirkuszt csinálnak az embernek. nekem most éppen 2 db mágnest és fémdarabot szedtek ki amit bagóért vettem, és fú de komoly dokumentációt kaptam, hogy vámeljárás alá vonták stb stb.


Lényeg h korábban ilyet sose tapasztaltam, a 35 ezres monitor is bejött simán, a kutyát nem érdekelte. Most kiadták nekik., hogy amit csak lehet, adóztatni kell?


Másnak mi a tapasztalata? több lett a vámolás alá vont küldemények száma vagy nem?



2020. nov. 8. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem jellemzően. De elküldöm nekik az a screenshotot és megírom hogy ne vamoljak mert nincs mit azt kesz
2020. nov. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nem regisztrált küldeményeket szeretik megfogni, mert arra gyakran nem azt írják rá ami van benne. Az ajánlottakat elhiszik, vagy tudom is én, de azokat tényleg csak akkor fogják meg, ha rá van írva a valós érték.
2020. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ez pont egy regisztrált, kínai ajánlott, na de 2 db vas ... az ész megáll.

ás nem tudják átvilágítani vagy akármi?


egyébként egy fontos kérdés:


ha úgy árulja az eladó, hogy 1 pár vagy 2 pár stb stb, akkor a darab-értéket veszik figyelembe a 22 EUR-hoz vagy az egész csomagot egyben? ezt jó lenne tudni, mert akkor 3 külön napon rendelem meg azt a 3 dolgot, amit egyébként egyben kérnék ... szóval ez hogy van?

2020. nov. 8. 14:16
 4/5 anonim ***** válasza:
A küldemény teljes értékét nézik szállítási díjjal együtt. Ha ingyenes a szállítás, külön rendeld. Ha nem, mérlegeld, hogy a vámmal vagy a tripla szállítási díjjal jársz jobban. USA-ból nem biztos, onnan drága a posta, de kínából szinte biztos a tripla szállítás a jobb.
2020. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

na ez érdekes, és tök logikátlan is, nem?


akkor ha kell valami 5 ezer Ft-os dolgoból 10 db, naponta rendelek 1-et. pedig ezen a vámárunyilatkozaton külön kell írni a darabárat és az összárat is, szal nem nagyon értem.

2020. nov. 8. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!