Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha felmondtam akkor mennyi az...

Ha felmondtam akkor mennyi az időarányos szabadság?

Figyelt kérdés
Dec 4-el. jár le a 30 napom, 5 nap szabim lett volna még. Mennyi marad belőle?

2020. nov. 8. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem így kell számolni. Azt kell tudni, hogy hány naptári napig tartott a munkaviszonyod ebben az évben és mennyi az éves szabadságod.
2020. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Január egytől zsinórba dec 4ig ugye mert akkor jár le a munkaviszony és 21 napom volt ( +2 közeli hozz. hal.)


Hogy számoljak?

2020. nov. 8. 21:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor ha jól számolom, a szabadságod 339/366-od része jár, vagyis december 4-ig 19 napot vehetsz ki összesen.

Tehát még van 3 napod.

2020. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. nov. 8. 21:41
 5/8 A kérdező kommentje:
És akkor azzal a 2 nappal mi lesz, mert ugye nem veszek ki dec 4ig semmit, buktam?
2020. nov. 8. 21:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt a két napot akkor tudod kivenni, ha december 4-ével új munkahelyre mész. Ebben az esetben december 4-étől 31-éig van 2 nap fizetett szabadságod, azt kell beosztanod úgy, hogy mindenre elég legyen. Azzal a 3 nappal, ami december 4-éig rendelkezésedre áll, a munkáltatód fog elszámolni. Vagy kiadja, vagy kifizeti.
2020. nov. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor félreértettem.

Dec 4ig nem veszek ki szabit, tehát akkor ezt kifizeti.

Dec 4-31 közt pedig marad a 2 napom ugye?

2020. nov. 8. 21:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem veszed ki, nem adják ki a munkaviszony megszűnéséig, akkor az időarányosan járó szabadságodat a munkáltató készpénzben köteles megváltani.


A maradék 2 napot pedig a következő munkáltatónál "használhatod fel". Ott is csak időarányosan járnak a szabadságok. Tehát ha Te nem azonnal december 05-én kezdesz a következő helyen, hanem később, akkor lehet, hogy a 2 nap, nem 2 nap lesz, hanem kevesebb.

Ha nem helyezkedsz el, akkor pedig nincs hol kivenned azt a 2 napot sem.

2020. nov. 9. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!