Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vállalkozó akit tönkre tett...

Vállalkozó akit tönkre tett egy másik vállalkozó?

Figyelt kérdés

Bármilyen átverésre gondolok.

Ami miatt tönkre ment vagy majdnem tönkre ment a vállalkozó.


2020. nov. 10. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:
ennek a kérdésnek így semmi értelme. Nyilván volt sok ilyen a történelemben...
2020. nov. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Volt egy könyvelőm. Első pár hónapban még látszott rajta érdekli is a dolog, meg előadta, hogy étizedek óta főkönyvelő, szállodáknak is könyvelt ezzel párhuzamoan, stb.


Majd fél év után átíratta a könyvelést egy olyan k.f.t-re , aminek utóbb kiderült törölt adószáma volt, meg vérgehajtás alatt állt. Nem gyanakodtam eleinte, mivel pár hónapig nem volt gond,azt mondta azért mert a Bt-t végelszámoltatja. Másfél évig gyakorlatilag semmit nem csinált csak a könyvelési díjat vette fel, fogalma sem volt róla mi van a vállalkozásommal, így voltaképpen nekem is csak nagyjából volt meg az összkép. Ha kérdeztem, csak halogatott, meg majd utánanézek..


Kaptam miatta többszöri bírságot, aminek a hatására fel akartam mondani a szerződést amit nem akart engedni, meg nem adta ki hónapokig a könyvelési anyagokat, mondván ne kutakodjon senki az ő munkájában.


Végül rendőrségi feljelentés után, magánokirattal való visszaélést állapítottak meg első körben, mivel jogtalanul tartotta vissza az anyagot, és újra kellett könyvelni az egész másfél évet még egyszer annyiért, amit addig felvett. Ezek során kibuktak dolgok. Alkalmazottakat jelentette be, 0-ás bevallásokat dobált csak be határidőn túl, magánokiratot hamisított a NAV-nál, illetve nem rendelkezett se képesítéssel, sem érvényes adószámmal, a számlákkal semmit nem csinált, volt oylan hónapom aminek a számláti 90%-ban el is vesztette. Állítása szerint én voltam a legkisebb ügyfele mert ő csak "nagy halakkal foglalakozik" és csak afia ismerettségére tekintettel vállalt el, jelképes összegért. Valóban járt "könyvelni"( vagy ki tudja) környéki szállodáknak is, volt hogy oda kérte vitetni a könyvelési havi anyagomat.


Azután amikor kezdtek kiderülni a simlisségei, a rendőrség vizsgálati osztálya nagy értékre elkövetett csalásra minősítette az ügyet, büntető ügyi eljárást kezdeményett és a Navnál is megindult a kivizsgálása az ügynek. De mivel a bűncselekmény helye az ő székhelye szerint illetékes , így áttették az ügyet az ő megyéjébe. Mivel így már két külön megye volt az én székhelyem meg az övé , így két hónapig heti 3 nap azzal telt, az új üzletet zárva tartottam és egyik megye rendőrsége, másik megye rendőrsége, egyik megyei nav, másik megyei nav között ingáztam.


Félév után megszűntették a nyomozást, polgári peres úton követelhettem az okozott károkat, csak már nem volt kitől, mert Nav kényszertötöltette a céget és 5 évre eltiltották. Marketpalcen árulta a nagy értékű ingóságait, üzleti berendezéseket, családi autót, stb.


Még szoktam látni utcán, már a korábbi hotelekbe sem jár, most újabb helyen "próbálkozik", de lehet csak valami alkami munkákkal hogy fizesse a másik szintén törölt adószámos cégén lévő végrehajtásokat is, aminek az ügyvezetésétől is eltiltották.


Mi meg azóta fejlődünk, elég sok adóhiányt ki tudtuk úgy fizetni, hogy nem utottunk csődbe miatta, igaz az akkori üzletnyitásnak nem tett jót az egész procedúra.

2020. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!