Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Autószerelő? Mit érdemes...

Autószerelő? Mit érdemes mellé tanulni (aminek köze van az autókhoz)?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok gimnáziumban, jó jegyeim vannak,azaz mehetnék egyetemre is, viszont egyik szak se érdekel. Az autókat viszont kicsi korom óta imádom.



Viszont szeretnék olyan szakmát választani, amivel később tudnék saját vállalkozást is indítani. Autószerelő jó ötletnek tűnt, mivel érdekel is és saját műhelyt is lehetne nyitni, viszont ma már az új autókat elég macerás szervizelni, mindenféle engedély kéne hozzá, azaz lassan már csak a márkaszervizek tudnák javítani. Ez most még nem baj, 10 évig még tuti maradnak az ,,egyszerűbb" autók, de egy idő után elfogynak, meg majd jönnek az elektromos autók is, amiken már inkább csak szoftveres hiba lesz.



Úgyhogy a saját műhelyt ez miatt nem tartanám majd jó ötletnek.



A kérdésem az lenne, hogy ha netán mégis az autószerelést választanám, akkor hogy/mivel tudnék saját vállalkozást csinálni? Esetleg milyen ráépülő szakmát érdemes választani mellé,amivel lehet vállalkozást indítani?



Köszönöm előre is!



2020. nov. 11. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
hegesztő, karosszériás, fényező, autóvillamosság,
2020. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kárszakértő


De ha jók a jegyeid, menj gépészmérnöknek cad/cam vagy járműgépész szakirányon és inkább pedálozz azon, hogy tervező legyél valamelyik autógyárnál

2020. nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Először a gépészmérnöki,később a járműmérnöki volt a terv,de aztán rájöttem,hogy én inkább a retkes munkát szeretem, amikor közvetlen kapcsolatom van az autókkal, olajos leszek, de magát az autót javítom. Simán a tervezés része hidegen hagy.

2020. nov. 11. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben akkor inkább tedd le a szakmát. Lehet kombinálni karosszériával vagy autóvillamossággal. Lehet pl elektromos autóra specializálódni.


Aztán meg lehet csinálni az eredetvizsgálót, majd később a műszaki vizsgabiztos képzést.

2020. nov. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2020. nov. 13. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!