Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik szakma éri meg manapság?

Melyik szakma éri meg manapság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy milyen szakmákat érdemes kitanulni manapság, amivel a későbbiekben is meg lehet élni.


Amik érdekelnek:

-Hegesztő

-Lakatos (szerkezet,épület,karosszéria vagy gép)

-Villanyszerelő

-Autószerelő

-Víz-,Gáz- és Fűtésrendszer szerelő

-Ipari gépész

-CNC programozó


Ezek a szakmák tetszenek nagyon és amint látjátok, van egy pár. Nehéz is a döntés, ezért is kérnék segítséget olyanoktól akiket érint, hogy mit tapasztalnak, pro és kontra, melyik a hiányszakma, melyik fizet viszonylag jól stb.


Nem várom el azt, hogy egyből pénz hullik az ölembe, tudom h tenni is kell érte, ill. évekig tanulni suliban és egy jó mestertől, de valami szakmát szeretnék tanulni, olyat ami tetszik is és jövedelmező.


Egyébként 24 éves vagyok, gyárban dolgozom, csak egy érettségim van.


Mindenkinek köszönöm a segítséget!



2018. dec. 29. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek mindegyike piacképes szakma, egyedül az ipari gépészt nem tudom, mit takar. Ha rendesen kitanulod a szakmát - ami nem egyenlő azzal, hogy megszerzed a képesítést - biztosan nem lesznek megélhetési gondjaid. Hogy melyiket válaszd, azt neked kell eldöntened, elég nagy különbség van közöttük.
2018. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ma szerintem bármilyen szakma jól fizet, mert nagyon kevés a jó szaki, szinte lehetetlen időpontot kapni, több hónpos előjegyzés van.
2018. dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ezek közül szerintem az autószereléssel jársz a legjobban, külföldön egy jó helyen havi kb 2200 eurónál KEZDŐDIK a nettó fizetésük. Persze amiket leírtál, azok közül ez is a legnehezebben kitanulható szakma.
2019. jan. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 goaus ***** válasza:
Autószerelő nagyon jó szakma, de a CNC programozás a szakmák királya. Én azt javaslom ha meg tudod tanulni, brutális pénzeket fizetnek kinn rá.
2019. jan. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!