Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Került már innen valaki az...

Került már innen valaki az anyagi csőd szélére?

Figyelt kérdés

Amikor napokon múlik, hogy elveszíted lakásod, kocsid és mindenedet, amiért eddig dolgoztál. Az egész egy rossz befektetés miatt, ahonnan lehet sohasem kapod vissza a pénzedet, vagy ha mégis, már lehet, hogy késő.

Itt állunk néhány hónapos kisbabával és nem tudjuk mi fog napok múlva történni, lassan lejárnak a fizetési határidők.

Aki már került ilyen helyzetbe, az hogyan lábalt ki belőle? Vagy ha megtörtént a rossz, hogyan dolgozta fel, hogyan kezdett új életet? Fel lehet ezt dolgozni egyáltalán?

Tudom, voltak hasonló kérdések, de abban nem találtam meg a választ. Hátha most tud valaki valami hasznosat mondani..


2010. aug. 10. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez vigasztal (tudom hogy nem), akkor rengetegen kerültek már ilyen helyzetbe.

Sokan el is vesztették mindenüket.

Ez egy ilyen embertelen világ.

Remélem azért az utolsó percben megoldódik a problémád.


Senki nem fog tudni, semmi hasznosat mondani.

Sokan laknak a szüleiknél, lakás, kocsi nélkül, ki lehet birni egy ideig. És olyanok is vannak, akiknek életükben sem lesz sem lakása, sem kocsija. Ti nem ilyenek lesztek.

Fel a fejjel, még fiatal vagy, bármit elérhetsz.


Máskor pedig előre gondolj minden eshetőségre, mielőtt belevágsz valamibe. Tudom ezt már túl sokszor hallottad, ezért hagytam a végére.

2010. aug. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Én pár éve hasonló helyzetben voltam.Lakásom nem volt,így nem volt mit lefoglalni,de az "önkormányzati"lakás amiben laktam sajnos majdnem 1 évi elmaradt lakbérrel tartoztam..A telefont rég kikapcsolták,így sem mobil,sem vonalas telefonom.Internet nem volt,a kábel Tv-t a szolgáltató egy nap kikapcsolta..Ahogy kikapcsolták a villanyt,és a gázt is..Még volt hova haza menni,de már jelezték,hogyha nem fizetek az önkormányzat is elveszi a lakáshoz való jogomat..Munkám nem volt,mert a cég ahol dolgoztam csődbe ment..1 gyerekkel majdnem 3 millió forint tartozással álltam a csőd szélén...Lassan ott tartottunk,hogy amit még el lehetett adni azt eladtuk,hogy legalább a gyerek egyen rendesen..Sok-sok átsírt éjszakám volt...Így a következőket tettük..

Mindenhová írtunk levelet ahol tartozásunk volt,és kértük a részletfizetési lehetőséget.Megírtuk,hogy ezentúl szándékunkban áll fizetni rendesen,és havonta X.összeget tudunk fizetni..Ha elfogadják akkor rendben van,ha nem akkor mehetünk a bíróságra is,de ott sem fogok tudni többet fizetni...Szinte mindenki elfogadta..így elkezdtük a fizetést vissza.Viszont mindenről lemondtunk évekig..Se szórakozás,se ruhavásárlás,se fodrász,.se nyaralás..Szóval tényleg semmi...4 éven keresztül ami pénzünk volt azt mind adtuk be a tartozásba..Csak annyi maradt ami kajára elég volt..Időközben kaptam melót ahol 12-16 óráztam,hogy még több pénzem legyen..A párom aki tudod angolul addig ment míg talált egy munkát Angliában.Onnantól kezdve 1 évig én otthon dolgoztam a párom külföldön..1 évig egy utcai telefon volt a kapocs köztünk..El se hinnéd mennyit sírtam nemcsak ezért hanem azért is,mert a fiam nélkülözött szinte mindent..A végén már mondanom sem kellett,hogy "sajnálom" nem tudom megvenni..mert már nem is kért semmit..4 éven keresztül ajándékba kapott ruhákban mászkáltunk...Sokszor tojást ettünk tojással vagy vajas kenyeret teával...De eljött az idő amikor jöttek a levelek,hogy ez és ez a tartozás már lejárt,és egyre kevesebb összegeket kellett vissza fizetni..3 évvel ezelőtt a párom kérésére mi is utána mentünk Angliába.Ma nincs tartozásunk..Ma nyugodtan alszom,és sokat mosolygok...Ami a lényeg a fiam jövőjét is biztosítottam avval,hogy itt kint tanul,és ma már nem mondom neki,hogy "sajnálom"

Ezt csak azért írtam le,hogy tudd,minden rossz egyszer jóra fordul..Ahogy régen a párom mondta.."ennél mélyebbre már nem tudunk süllyedni így csak felfelé mehetünk"

Az elején mindenről le kell mondani,tényleg csak a létszükséget szabad tartani..Semmi luxus dolog..Se autó,se kábel,se telefon.(el se hiszed mennyit lehet ezekkel spórolni)

De a végén egyszer úgyis letelik a tartozás...

2010. aug. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem a világ embertelen hanem az emberek felelőtlenek. Egy befektetés hozama tükrözi a kockázatát. Nincs rossz befektetés, csak kockázatos.
2010. aug. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

Ebben nagyon tévedsz.


Miért nem volt 20 éve egyetlen hajléktalan sem??

Akkor nem voltak felelőtlenek?

2010. aug. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

20 éve is voltak hajléktalanok,csak akkor nem hozták nyilvánosságra,mert "szégyen" volt..20 éve is voltak olyanok akik nem dolgoztak,csak titkolni kellett,mert nem illett a ideológiához..20 éve is kéregettek,és voltak akik nagy sz@rban voltak,csak nem volt internet hogy kisírják magukból..

43/N

2010. aug. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jajistenem, ez a húsz éve dolog... persze mindenkinek lakást toltak a feneke alá, meg állást, csak azt nem vette észre senki okos, hogy hitelből ment az egész... ugyanúgy belebukott volna az ország idővel, ha nem lett olna rendszerváltás, mint most a bedőlt hiteles magánszemélyek...


Kérdező: lehet, hogy abszrd, amit gondolok, de szerintem ebben a helyzetben próbáljatok meg igenis valami drasztikus lépést tenni. Veszíteni nem nagyon tudtok mit, de sokat nyerhettek. Szerintem keressetek munkát külföldön. Egy varrónő ismerősöm a szakmájában helyezkedett el Belgiumban, és sokszorosát keresi, mint itthon. Két éve van kinn, azt mondja, még egy-két év és le fog járni a hitele, onnantól pedig csak gyarapodni fognak... neki már nagyok a gyerekei, amint befejezik a sulit, viszo őket magával Belgiumba, nyilván nem véletlen...

Keressetek ti is valami ilyen lehetőséget! Kitartást kívánok!

2010. aug. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még egy ostoba fröcsögő kuruc.


Mikor vett fel Magyarország több hitelt, az 1945-1989 közötti 44 évben, vagy 2008-ban EGYETLEN ÉV ALATT?

Ha erre rájössz, akkor majd tudni fogod, mi ment hitelből.


De mindegy is, mi jól éreztük magunkat akkor, és nyugalomban, biztonságban és boldogan éltünk. AZÉRT MERT DOLGOZTUNK. SOKAT


Ti hogy vagytok??

2010. aug. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Külföldre már mi is gondoltunk, de a baba még annyira pici, hogy nem szívesen vágunk bele. Amíg ilyen pici addig én nem tudok dolgozni. Ha ez az egész később történt volna, akkor mondjuk bölcsibe be tudnánk adni. Sajna nincs senki a közelben aki vigyázni tudna rá.

Én még bízom benne, hogy jóra fordulnak a dolgok..

Amúgy meg már mi is lemondtunk mindenről. Tényleg csak a legszükségesebb dolgokat vesszük meg, semmi extra. Embertpróbáló időszak.. :(

2010. aug. 11. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!