Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákmunka korona-vírus időszak...

Diákmunka korona-vírus időszakban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most, hogy beállt a korona-vírus miatti online oktatás; diákmunkát szeretnék vállalni. Sosem dolgoztam még úgy, mint diákmunka, csak besegítettem itt-ott amiért természetesen kaptam pénzt. Tehát ebben a témában érdekel minden.

Hallottam olyanról, hogy szövetkezetbe kell lépni, és egy önéletrajz írása után a szövetkezet keres nekem munkát. Viszont a rossz oldala, (amit szintén hallottam, tehát semmi nem támasztja alá) hogy ők ezért százalékot vonnak le, ami nem igazán érné meg, és van amikor magamtól keresek munkát.

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. nov. 15. 17:53
A kérdező szavazást indított:
"Magamtól" munka
Szövetkezet általi munka
7 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"hogy ők ezért százalékot vonnak le, ami nem igazán érné meg"



Ez olyannyira emeletes baromság, hogy Magyarországon konkrétan törvényben van tiltva, hogy cégek munkaközvetítésért pénzt szedjenek a munkavállalótól. Ez a munkáltató terhe, akinek munkavállalót közvetítenek.


Diákszövetkezeten keresztül annyiban megéri jobban munkát vállalni, hogy míg rendes bejelentéssel 33%-ot vonnak a bruttó fizetésedből, adó, járulékok stb... míg diákmunkásként csak 15%-ot.

2020. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
15% szjat vonnak a béredből csak. Amúgy nem is a szövetkezet keres neked a munkát, hanem nekik van egy kínálatunk a szerződőtt partnerekkel, ahova diákot keresnek, pl árufeltöltő, kasszás, gyári munka, mozi (igaz az most nincs). Tehát te bemész, regisztrálsz, meg nézed milyen munkák vannak, és amire tudsz menni arra te jelentkezel. Ha épp nincs semmi, akkor se te várd a sültgalambot, hanem akkor akár hetente be kell menni érdeklődni, hogy van e valami.
2020. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az előző jól írta egyébként, nem keresnek neked munkát, abból választhatsz ami van náluk.
2020. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!