Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire értékállóak, eladható...

Mennyire értékállóak, eladhatóak a prémium könnyűszerkezetes házak? (Puzzlehome, 0 energiaigényű mobilházakra gondolok elsősorban)

Figyelt kérdés

Ha valakinek van teszem azt 50 millió ft-ja. Megteheti, hogy hitel nélkül vegyen házat, ahol hosszútávon szeretne élni, de ugyanakkor nem akarja, hogy ha mégis eladásra kerülne a ház, akkor bukjon vele sok pénzt, akkor mennyire lehet számbavenni azokat az alternatívákat, amiket pl a keszmobilhazak.hu, mobilhazgyar.hu, feszekmobilhaz.hu kínálnak?


Akár azt is írhatod, hogy Te, mint ingatlant vásárló potenciális vevő, hogyan vélekedsz ezekről a házakról, ha használtan szeretnél házat venni?


Attól tartok ugyanis, hogy az emberek amilyen hülyék, amint meghallják azt a szót, hogy "könnyűszerkezetes", vagy "mobilház", akkor máris arra gondolnak, hogy ezt elfújja a legkisebb szél is, meg lakókocsi anyagból van összerakva.. meg hát mégiscsak "presztízs" azaz "persze.. én jobbat érdemlek attól, hogy egy mobilházban lakjak" és hasonló hülyeségek.


Szóval, ha valaki kifizet 50 milliót egy prémium, hőszivattyús, hővisszanyerős szellőztetőrendszerrel ellátott, letisztult design-ú modern, lapostetős prémium mobilházért, az mennyire szívathatja meg magát eladás szempontjából? Hogy áll jelenleg a közvélemény?



2020. nov. 15. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen házban gondolkozom alapvetően. De ebben az országban a többség még nagyon elutasító mindennel, ami nem tégla. Tehát eladásnál alacsonyabb lesz az értéke biztosan, mint egy akármilyen téglaháznak, még akkor is, ha a műszaki tartalom jobb.

Mellette pedig nagyon sok olyan vállalkozó épít mindenféle könnyűszerkezetes technológiával házat, ami nem éppen tökéletes, hogy finoman fejezzem ki magam. Aztán ha mondjuk a párazárás, vagy a szerkezet merevsége nem sikerül tökéletesre elég költséges lehet.

2020. nov. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi értelme könyűszerkezetes házat épiteni, ha nem olcsobb mint a sima tégla?
2020. nov. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ugyanazt a műszaki minőséget olcsóbban tudja, mint a tégla társa, emellett meg néhány hét alatt megépül kulcsrakészen, (4-8 hét) + daruzással viszonylag könnyedén költöztethető, így nem kell új házat építeni meg szívódni vele, ezt egy tégla nem tudja. Szerintem vitán felül áll, hogy jobb és olcsóbb, csak a potenciális hátránya az eladásnál jelentkezhet, az is az emberek tudatlansága, beléjük nevelt ignoranciájuk miatt.
2020. nov. 16. 01:17
 4/8 anonim ***** válasza:

De ha ennyire jó miért is akarnád eladni?

Amúgy egy szar mindenféle rovar szeret beköltözni illetve 30 év és kuka

2020. nov. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Nincs meg az a tartóssága mint a téglanak. egy ház ára telek plusz felépítmény plusz közművek és kapu kerítés.

Ebbol a könnyűszerkezetes esetében a tégla árának a felét sporolod meg néha azt se akkor inkább a vakolast. Ez 50 milliós háznál 5 szazalek.


Idő ?

4 ember 160 nm fofalait 1 het alatt megcsinálja és akkor lassú volt.

Itt nyersz 3 napot .

Válaszfal ugyanennyi de ott már simán kadrtonoznak nincs nyereség.


Vakolas ekkora lakásra 2 nap.


5 napnál jártok.



5 nap , 5 szazalek mínusz, fele élettartam .

2020. nov. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó. Ezek szerint te még nem építtettél téglaházat, vagy csak tökéletes, álom kivitelezővel találkoztál! A valóság nem ez!


Nekünk 3 teglaházunk is van, mindegyiknél 3 építésvezető, mindegyik több hónap, év volt mire felépült!

2020. nov. 16. 16:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, engedd el, itt úgyse tudsz meggyőzni senkit...

Az elköltöztetést leszámítva jól írtad. Ezeket a házakat a gyakorlatban úgyse fogja senki szétszedni és felépíteni máshol.


#1

2020. nov. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én adtam el könnyűszerkezetes házat. Aki jött megnézni, direkt azért jött, megt könnyűszerkezet. Semmivel nem adtam el olcsóbban, mint a környező, hasonló korú téglaházakat.


Természetesen mindíg vannak gyepesedett agyúak, de ezzel nem kell foglalkozni.

2020. nov. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!