Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudok bármit is tenni az ügy...

Tudok bármit is tenni az ügy érdekében?

Figyelt kérdés

Nos, egy facebookos amerikai csoportból rendeltem egy cipőt amit paypalon fizettem ki majd a hölgy eltűnt és azóta sem jelentkezett gondolom fel sem adta a cipőt de lehet nem is volt. 200 ezer ft értékben történt

Valamit tudok csinálni vagy veszett fejsze az ügy?

Köszönöm



2020. nov. 17. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Tanulópénz.
2020. nov. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem az embereket néha...


Nem tudsz tenni semmit. Legközelebb okosabb leszel és nem fizetsz ki ekkora összeget egy ismeretlen eladónak.

2020. nov. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez az ért elég buta dolog volt. Próbálj paypal refundot kérni.
2020. nov. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés, hogy paypalon MIKÉNT fizettél? Termék vásárlás vagy "ajándék" címszóval? Ha előbbi akkor simán tudsz disputeot nyitni és visszakövetelni a pénzt. Erre való a paypal főként...
2020. nov. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gondolom attól függetlenül hogy vissza követelem semmi nem fog történni
2020. nov. 17. 13:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ajándékként ment, akkor de, fog. Akkor a paypal kötelezi a pénzt befogadót, hogy bizonyítsa be, hogy teljesítette a termék elküldését. Ha ezt nem tudja megtenni, akkor visszafordítják a pénzed. De ez csak akkor él, ha vasárlás címszóval ment a pénz.
2020. nov. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem fog - erre való a PP. Ugyanis azt a pénzt amit te kifizettél NEM kapta még meg az eladó. A PP bármikor vissza tudja fordítani a fizetést egy adott időintervallumon belül - amennyiben vásárlás volt és a vevő reklamál (és értelem szerűen bizonyítható a dolog).
2020. nov. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na de ha paypalon neki már nincs penz úgy hogy tudja vissza fordítani ?
2020. nov. 17. 13:46
 9/11 A kérdező kommentje:
És ha ő igényelte az összeget én pedig elfogadtam? Azt nem látom milyen címszó alatt
2020. nov. 17. 13:47
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Olyan nincs - a PP eladóknak szigorúbb ellenőrzési procedúrát csinál, mint simna vásárlóknak. Az, hogy ő levette a PP-ról a pénzt nem fogja megmenteni.

Látnod kell egy requestnél, hogy mi a jogcím, e-mailt is kaptál róla.


miért van olyan érzésem, hogy a történetben te nem a vevő vagy?!

2020. nov. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!