Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hosszabb távú...

Hogyan lehet hosszabb távú célokért - tartalékokat létrehozni?

Figyelt kérdés

Akinek vannak hosszabb távú céljai - mi miatt sikerült ezt létrehozni?

Úgy értem mennek a szürke hétköznapok - alig van pénz - persze esténként elsörözi, elitalozza az ember - amit félre lehetne tenni.

Akinek van bármennyi tartaléka, és nem hónapról-hónapra él - az vajon hogy csinálja?

Mi járhat annak a fejében aki ma este is inkább nem rúgik be - mint valami nagyobb dologra félre tudja tenni a pénzt? Mi lehet fontosabb?


(Azért vagyok kíváncsi, mert nekem is lennének nagyobb céljaim is - viszont azt nem látom hogy ezek belátható időn belül elérhetőek lennének - így mindig egyszerűbb arra fókuszálni hogy ma jobb legyen. Ezért érdekel hogy akik másképp gondolkodnak - azoknak vajon mi járhat a fejükben..)


2020. nov. 17. 17:26
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Első lépés: ha alig van pénz, akkor döntened kell, hogy a hosszú távú céljaid fontosabbak, vagy a rövidtávúak ("esténként elsörözi, elitalozza az ember"). A hosszú távú célokat egyébként egyrészt nem biztos, hogy eléred, másrészt szinte biztos, hogy nem lesz egyenes az út. Például: hiába spórolod meg azt a két sört minden este, abból nem lesz ház. De annyi lesz, hogy befektesd, akár magadba is - képzés, tanulás, stb. Akkor lehet egy jobb állásod. Az emberek 99%-a idáig nem jut el (miből, nincs arra időm, hülye vagyok én ahhoz, és egyéb kifogások).


"Mi járhat annak a fejében aki ma este is inkább nem rúgik be - mint valami nagyobb dologra félre tudja tenni a pénzt? Mi lehet fontosabb?"


Az önsajnálat, és az egyszerűbb út választása (egyszerűbb, mert tulajdonképpen eddig is élt, és nem kellett semmiről sem lemondania - csak a kisebb álmairól is). Ő eldönti magában, hogy többre nem képes - és tényleg nem is lesz. Főleg ha meg sem próbálja. És nem fogja, lásd a fenti kifogások. Előbb-utóbb pedig a függősége sem engedi kitörni a nyomorból.

2020. nov. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy sosem működött, hogy teljesen feláldozzam a jelent a jövőért, már csak azért sem, mert az utóbbi sosem biztos. Bármennyire kevésből is gazdálkodom, egy icipici zsebpénzt mindig hagyok, amit olyasmire költhetek, ami a jelenben örömet okoz, így nem nehéz a többit félretenni hosszabbtávú célokra.
2020. nov. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, amúgy 1-es jól írja. Nekem pont az a bajom hogy közmunkás vagyok, és alig van pénzem. Viszont így is elsörözök van hogy napi több ezret, vagy eliszom. Kajára sem költök annyit mint piára, és szerintem kezdek függővé is válni. Mert ha nem iszok sokszor idegesebb vagyok. Így viszont ha így folytatom soha nem tudok ebből kilépni. Jó most biztos nem lehet találni normális munkát, de valahol egy másik életre vágyok. Ahol minden kiszámíthatóbb, és nem kell menekülnöm az életem elől. De hát ez nem egyszerű, mert azt nem tudom mit szeretnék, illetve nem is bízok magamban.
2020. nov. 17. 17:46
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Havi 150et vagy tobbet elrakok altalaban, de igy sem latom h bármi is elérhető lenne

Annyi h érzem biztonsagban vagyok, ha fél évig nemdolgoznék sem kerülnék éhezés közelébe


De még igyis ez évi 1.5m

10év 15m

És mi 15m mai vilagban? Semmi

De 10év az 10 év


23f

2020. nov. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tanulsz valamit és váltasz melóhelyet, esetleg költözöl el? Ha évekig tart mire összegyűjtöd a rávalót, akkor is, ha több évig tart. Az élet el fog telni mindenképp, ha nyomorban, ha normális életszínvonalon töltöd akkor is, akkor már legyen jobb.
2020. nov. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!