Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik lennél inkább? Csóróból...

Melyik lennél inkább? Csóróból gyorsan lett milliomos vagy milliomosból hirtelen lett csóró? :)

Figyelt kérdés
Válaszod indokold! :)

2020. nov. 18. 11:46
A kérdező szavazást indított:
Csóróból gyorsan lett milliomos
Milliomosból hirtelen lett csóró
30 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Pénzzel nagyon jól tudok bánni, de pénzt csak pénzből lehet csinálni az emberek 99%ra igaz, szóval jelenlegi tudatommal csóróból gyorsan lett milliomos lennék, és gondolom a milliomos alatt több 100 milliót értesz, mert kb körülettem kb minden csövesnek van 1 milliója legalább.


A nagyon gazdagok nagyrésze megörökölte vagyonát vagy szülök alá tolták sőt sokszor megbecsülni sem tudják a pénzt illetve extrém magas életszinvonalon éltek nagyon nehéz lenne pénz nélkül visszaszerezni helyüket

2020. nov. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Tegyük fel, hogy az egyik kizárja a másikat. (Tehát a Milliomosból hirtelen lett csóró, az nem hirtelen gazdagodott meg)


Én inkább a második.

A Csóróból gyorsan lett milliomos, sokszor nem tud bánni a pénzzel, a hirtelen jött nagy mennyiség elfolyik anélkül, hogy felfogná az ember.

A Milliomosból hirtelen lett csóró, viszont korábban már összehozta a millióit, tehát attól, hogy csóró lett, tudja hogyan álljon neki újra, mert már egyszer végigjárta. (mint mondtam, ez a fentebb említett feltevéssel igaz csak)


Szóval inkább a hirtelen csóróság.

2020. nov. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
A második válaszoló valami rózsaszín álomvilágban él, aki valószínűleg még soha nem tapasztalta meg milyen nélkülözni, és azt gondolja, hogy azt könnyen át lehet vészelni.
2020. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Én egyetértek a második hozzászólóval. Ha önerőből lett milliomos, akkor már elsajátított egy gondolkodásmódot, értékrendet, amivel újra meg tud gazdagodni, akár évek alatt.
2020. nov. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
De az emberek többsége nem önerőből lett milliomos.
2020. nov. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

En kettessel ertek egyet.

Aki ilyeneket mond, hogy “pénzt csak pénzből lehet csinálni”, abbol nagyon jol latszik, hogy sajnos pont nem ert a penzugyekhez.

Nyilvan milliardos nagysagrendben mar nem a szaktudassal fog az ember penzt keresni, de bizony 0-100 millios nagysagrendben az ember azert kapja a penzet, amit tud es hasznosit, az viszont nem tudnak elvenni, mert a fejeben van a tudas.


Ha most valahogy nullaznak a szamlaimat, szomoru lennek, igaz, de az ember tudasat nem tudjak elvenni, igy ugyanazt csinalnam eddig, nagysagrendileg hasonlo fizetesert, nem valtoznanak az eletkorulmenyeim, kevesebbet tudnek felrerakni, ha meg a lakasomat is vinnek, de lenyegeben ugyanaz maradna minden.


A forditottjat lathatjuk a lottonyerteseken, akik nagy resze nem tud mit kezdeni a vagyonnal, rovid ido alatt elveri a milliardokat is.


Ossze akarsz szedni 10-20-30-50 milliot? Tanulj, kepezd magad, mert ebben a nagysagrendben ezt a befektetes nagysagrendekkel tobbet hoz, mint barmilyen penzugyi befektetes.


Csak peldakent: szerinted mennyi plusz fizetest hozna neked egy diploma/nyelvvizsga/tovabbkepzes/eloleptetes, adott esetben egy uj munkahelyen?

Es rakd melle, hogy ha lenne 30 millio forintod, az egy ev alatt inflacio alatt mondjuk 2%-ot kamatozik, az 600k egy evben, havi 50k. Szerinted melyik a konnyebben elerheto? Osszeszedni 30 milliot vagy ravenni magad a tovabbkepzesre?

2020. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 A válaszodért már megérte feltenni ezt a kérdést! :)
2020. nov. 18. 16:59
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, örülök, hogy nem sértődtél meg :)

És cserébe akkor egy fontos tanács a megtakarításhoz, civves és megdöbbentő eredményei lehetnek: 1-2 hónapig írd fel MINDEN kiadásodat, a 100 forintos kávétól kezdve. Én 2011-ben elkezdtem (negyedannyi fizetéssel, mint most), hát voltak hónapok, amikor csak pislogtam, hogy pl. jé, hogy a napi egy energiaital mennyibe kerül.


Régi jó szabály, hogy bármit tervezel (autó, lakás, kismotor, PC, bármi), jó döntést csak pontos tények ismeretében hozhatsz,az meg ugye azt jelenti, hogy tudod mennyi pénzt kapsz, mennyit költesz és mire. :)

2020. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!