Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A 2021-ben induló otthonfelújí...

A 2021-ben induló otthonfelújítási programot igénybe vehetem az alábbi dolgokkal?

Figyelt kérdés

Ugyan 2 napja jött ki a részletes leírás hozzá, de számomra még mindig kicsit homàlyos a dolog. Szerintetek lesz ennél pontosabb megfogalmazás? Elég rossz lenne ugyanis, hogy ha sgy későbbre tervezett munkàt előrehoznék miatta majd nem kaphatnánk meg a kedvezményt. Egyébként a feltételeknek megfelelünk. Saját hàzban élünk, nincs köztartozásunk, és van már egy 2,5 éves kisfiunk.

Az alábbi esetekben ti hogy értelmeznétek a peogramot:

pl. Van egy padláster, szeretném majd beépíteni, de kialakítasa miatt nem alkalmas a program többgeneracios pontjában leírtakra, de mondjuk felújitas címén leszigetelterném..arra igénybe vehetem-e?

Vagy ha felújítanám a konyhám, vagy a fürdőszobám ott mit lehet elszámoltatni?

Konyhánál a bútort, munkalapot, gépeket, munkadíjat, csempet, festeket, mindent is?


Az is kiderült többek között, hogy kell majd valamiféle szerződést kötni egy-egy ilyen munkára. De mi van akkor ha én pl egy ikeás konyhát gondoltam ki magamnak. Akkor is meg rudom vajon valósitani? Vagy ez majd akkor derül ki ha aktuális lesz és bemegyek az ikeába, vagy akárhova és utánajárok?

És mi van akkor ha felujitanam a fürdőt és lecserelnem a bejarati ajtot is?

Mivel úgy fogalmaztak, hogy egy lakásra csak egyszer lehet igénybe venni, így nem igazán értem, hogy ilyes eset szóva jöhet-e, vagy sem. Ugyanis azt sehol sem írták, fogalmazták hogy csak 1 helyiségre.

Igaz mondjuk ha szerződésat kell kötni valakivel, valakikkel, akkor már valószínűbb hog csak 1 helyiséget/dolgot tudsz majd benyujtani.


Ti mit gondoltok?


Itt vannak a részletek:

[link]



2020. nov. 20. 15:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Elvileg igen. De ami nekem nem tetszik ebben az egészben, hogy fizesd ki, kérj számlát. És majd utólag kifizeti neked az Állam. Alapban nem szoktunk építőiparban számlát kérni, ugye az áfa elég sok. Szóval ez minimum annyival megdrágítaná a költségeket. Aztán ha az Állam mégsem fizeti ki, mert kitalál valami ürügyet? Eleve nagyon furának találom, hogy most hogy lett hirtelen ennyi pénzük. Pár éve volt valami hasonló, aztán kb 1 hónap alatt elfogyott az erre szánt keret, és befagyasztották az egészet. Aztán futhatunk a pénzünk után. Nekem ez nem tetszik. A CSOK-ot meg régen a szocpolt is előre odaadták, nem?
2020. nov. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!