Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Olyan pszichológiai témájú...

Olyan pszichológiai témájú könyv, ami választ ad arra, hogy miért ekkora tabu a pénzről beszélni? Miért szégyelljük?

Figyelt kérdés

Rendkívül érdekel ez a téma és nem a business oldalról, inkább a szégyen oldalról.

Minden rendes választ szívből köszönök! <3



2020. nov. 25. 08:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Mi az hogy tabu és szégyen ?
2020. nov. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szerintem kérdéseket nem mások kérdése alá érdemes feltenni ezen az oldalon.

De válaszolva egy 2006-os kutatás szerint (Becker-Blease és Freyd) a nők inkább voltak hajlandóak az abortuszról, férfiak az abúzusról beszélni, mint arról, hogy mennyit keresnek. És érdekelnek ennek az okai, hátha tud valaki erre vonatkozó könyvet.

2020. nov. 25. 10:04
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
@2 Ezek gondolom főleg amerikai alanyokon végzett kutatások. A pénz társadalmi konstrukció, elsősorban az adott társadalom értékei fogják meghatározni, hogy mennyire szabad róla beszélni. Magyarországon például nem különösebben tabu.
2020. nov. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk keleten tabu. Amint megmondod, hogy mennyid van vagy mennyit keresel, máris megkezdődik az áskálódás.
2020. nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk nem tabu? Ha megtudják, hogy 5 forinttal többet keresel a szemedet kikaparnák? Vagy jönnek a tarháló ismerősök, rokonok, mert neked úgyis van. Ez elég gyakori sajnos, illetve az irigykedés. A napokban olvastam egy kérdést, ahol leírta a kérdező, hogy havi 800 ezeret keres. Erre jött egy válasz, hogy hogyan meri ezt leírni, amikor a magyar nyugdíjasok 100 ezer forintból élnek.

A kérdésre válaszolva nem tudom, hogy pont ilyen könyv van-e. Én Almási Kitti Irigység c. könyvében olvastam erről is, de ott az irigység volt a fő téma inkább, aminek egyik eleme az anyagi oldal.

2020. nov. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
@5 Simán előfordul, hogy valaki megkérdezi, hogy mennyit keresek, ilyesmi egy angolszász országban gyakorlatilag sosem fordul elő. Az, hogy mi erre a reakció, teljesen más téma.
2020. nov. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Azért nem beszélünk a pénzről, mert nem vájkálunk másnak a zsebében.
2020. nov. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább kulturális kérdés, mint pszichológiai. Jónéhány olyan időszak volt a történelemben, amikor ildomos vagy ajánlatos volt hallgatni a vagyonról vagy arról, hogy ki miből teremti elő a betevőt. Én azt nézném meg, hogy az ezekben a korszakokban felszedett attidűdök miként élnek a mai fejekben.
2020. nov. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#9 Manapság bérfeszültség is van
2020. nov. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%

20+ Best Könyv images in 2020 | pszichológia, spiritualitás, lelki

hu.pinterest.com › mkrisztina0717 › könyv

Explore Mészáros krisztina's board "Könyv" on Pinterest. ... Beszélgessünk az angyalokkal, és hagyjunk mindent magunk mögött, ami visszatart az ... Vonzerõ: képesség arra, hogy bárkivel gyorsan bizalmi kapcsolatot teremts. ... "Ebben a könyvben Tenzin Wangyal Rinpocse olyan erőteljes gyakorlatokba ad bevezetést,

2020. nov. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!