Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküli pályakezdő...

Munkanélküli pályakezdő vagyok. Egy ismerősöm felvenne a cégébe, kaphat utánam támogatást?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, egyszerűsített foglalkoztatásba vagyok bejelentve a munkahelyemre, de az csak napi 4 óra és heti 1-2 alkalom (rendezvényeken vagyok segítő). A szigorítások miatt most ott sem tudok dolgozni, idén már biztosan nem. Most viszont az egyik ismerősöm felajánlotta, hogy alkalmazna adminisztrátornak a cégébe. Milyen támogatást tud felvenni utánam, ha tud egyáltalán? Gondolom be kell jelentkeznem, mint álláskereső, de kicsit félek ettől. Az én esetemben a mostani munkahelyemet hogy nézik, onnan is fel kell mondanom mindent, vagy az egyszerűsített foglalkoztatás nem akadály?
2020. nov. 27. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Az efo nem akadály. Támogatást kaphat utánad, asszem 6 hónapig, meg utána van pár hónap továbbfoglalkoztatási kötelezettsége, de utána simán kirakat,ha csak a bértámogatás miatt vesz fel.
2020. nov. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

EFO által nem leszel biztosított (tb. szerint), ezért az nem is számít támogatás szempontjából jogviszonynak (nem munkaviszony ugyanis).

Tehát a "pályakezdő" státuszod emiatt nem veszted el.

2020. nov. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!