Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetes vásárlásnál ez...

Internetes vásárlásnál ez vonatkozik társasjátékokra is?

Figyelt kérdés

Ugyebár, amit neten rendelek, azt 14 napon belül indoklás nélkül visszavihetem és visszaadják a pénzt.

Ez vajon társasjátékra is érvényes? Mert az utóbbi években nagyon sok olyan tarsast sikerült vennem, aki leírása szerint jó, de amúgy meg unalmas, vagy egyenesen egy ki nevet a végén valami klassz keretsztorival.

Így gondoltam vennék egyet online karácsonyra és ha nem jön be a gyerekeknek, akkor vissza is vinném.


2020. dec. 2. 10:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Ruhára is vonatkozik, miért ne vonatkozna játékokra is?


De azért előtte pontosan érdeklődd meg, hogy kibontottan is érvényes-e az elállás...

2020. dec. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen vonatkozik sajnos. Bár annyira nem értem, hogy miért, mivel egy társast a boltban sem tudsz kipróbálni, hogy tetszik-e a gyereknek vagy nem. De minden további nélkül visszaküldheted, a kormányrendeletben nincs benne a kivételek között.
2020. dec. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
És könyvre?
2020. dec. 2. 10:35
 4/25 anonim ***** válasza:
Igen érvényes arra is
2020. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Sajnos a könyv sincs benne a kivételek között, csak a folyóiratok és hasonlók. De nem szép dolog, ha arra gondolsz, hogy rendelsz egy könyvet, elolvasod és aztán visszaváltod :P
2020. dec. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Mindenre vonatkozik, kivéve kép- és hanghordozóra, meg szoftverre, ha a csomagolást felbontottad.
2020. dec. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Tudom 5-ös, hogy nem szép. De nagyon szeretnék egy könyvet elolvasni. Sajnos amilyen drágák a könyvek, magamra nem tudok ennyit költeni. Általában könyves blogokról töltöm le pdf-ben, amitől kifolyik a szemem, de legalább ingyen van. De egy adott könyvet ott nem találtam meg. Járok könyvtárba is, de többnyire olyan régi könyvek vannak, amiket ingyen is meg szoktam szerezni lomtalanításkor például.

De valószínűleg nem fogom megvenni és visszavinni. Inkább kivárom, hogy fent legyen pdf-ben a neten. Ami tudom hogy szintén nem szép megoldás, de az úgy vélem kompromisszumos, mert számomra is kellemetlen telefonon olvasni.

2020. dec. 2. 10:47
 8/25 anonim ***** válasza:

7-es: azért ez elég szemforgatós dolog...


Ha nincs pénzed csokira, vagy finomabb italra, akkor bemész a boltba és ellopod??? Csak azért, mert szegény vagy, és úgy érzed, hogy ehhez jogod van ennek alapján...????


A szellemi jogok ellopása is lopás.


A feltöltött pdf-ek is illegálisak.

2020. dec. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

#7: és mit szólnál ehhez a módszerhez, ha te írnád a könyvet, és a te szellemi tulajdonodat lopnák el hasonlóan?


Nem lenne bevételed, előbb-utóbb te is jogi lépéseket fontolgatnál az illegális letöltések miatt!



Nem akarom sajnáltatni a webshop-tulajdonosokat, de tényleg nagyon sokan visszaélnek ezzel a 14napos elállási joggal.

2020. dec. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

A csoki azért teljesen más. Azt nem tudják utána már eladni, ha megettem. A könyvet utána simán eladják. Gyakorlatilag kölcsönzésről van szó.

De akkor ennyi erővel a könyvtárból kihozni is lopás. Vagy ha egy ismerős kölcsönadja.

2020. dec. 2. 12:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!