Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azok, akik fiatalon nagyon...

Azok, akik fiatalon nagyon hajtottatok, hogy anyagi jólétet teremtsetek, mikor döntöttetek úgy, hogy lassítotok a tempón és egy kicsit lazítotok a pénzügyi fegyelmeteken?

Figyelt kérdés

2020. dec. 5. 16:02
A kérdező szavazást indított:
Egész életemben hajtok, megállás nélkül.
Igazából mindig a könnyebb utat választottam, soha nem igyekeztem megerőltetni magamat.
A suli után hajtottam 5-10 évet, aztán hátradőltem.
Kb 45-50 évesen kezdtem el lazábban venni a dolgokat.
Nyugdíjas koromig dolgozom minden erőmmel, aztán jöhet a pihenés.
13 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Én ezt pont fordítva látom, nem viszem túlzásba a pénzügyi fegyelmet, nem vonok meg magamtól szinte semmit (van lakásom, új autóm, gyerekeim, járunk nyaralni). Inkább azzal nem akarok (nem is tudok) leállni, hogy egyre több, jobb legyek, egyre többet keressek. 32 vagyok, most készülök elkezdeni egy újabb diplomát (BsC). Minden évre van egy kitűzött célom, amiért dolgozom, ez a diploma most hosszabb táv, de ezzel is pontosan tudom, hogy mihez fogok kezdeni. Hogy ezen a téren mikor dőlök hátra, azt nem tudom.
2020. dec. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
44 évesen jutottam el erre a pontra, amit leírtál.
2020. dec. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Soha nem fogok úgy dönteni. Csinálom míg bírom. Minél nagyobb a vagyon, annál több kapu nyílik meg.
2020. dec. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem.

Én most kezdtem hajtani, 35 felett, mert rájöttem, hogy igenis fontos a pénz, az egy önsorsrontó bullshit, hogy nem lényeges.


A "fiatalkorom" elment azzal a mesével, hogy majd diplomás irodai dolgozóként jó lesz.

2020. dec. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#2 Megkérdezhetem, hogy mi volt az a körülmény, amely hatására így döntöttél?
2020. dec. 5. 17:38
 6/15 anonim ***** válasza:

4-es

Miért nem jó diplomás irodai dolgozóként?

2020. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet teljesen elégetni magad. Én igyekszem 110%-ot adni a munkában, de a magánéletem is szent
2020. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#6

Szubjektív élményem van csak, ami mindenkinél más.


1. Nem azt csináltam, amit szerettem. Nem érdekelt a munka, nem találtam benne célt.

2. Unalmas, repetitív, nem kreatív, nem volt benne alkotás.

3. Alig tudtam szabadságra menni, azt is ezerszer előre egyeztetve, agyondolgozva magam előtte és utána.

4. Hullafáradt voltam estére, mivel több ember munkáját kellett elvégeznem.

5. Állandóan a hétvégét vártam. Élet ez így?

2020. dec. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#2-es vagyok. 44 évesen jutottam el oda, hogy fölöslegesnek érzem a rengeteg munkát, ha nincs időm elkölteni a megkeresett pénzt. Így váltottam: vettem új autót szalonból (amire korábban azt mondtam, hogy soha),a meglévőt sem adtam el, csak az megmaradt "melós" autónak. A régi autóm, hogy ne az utcán parkoljam (az új a teremgarázsban pihen), vettem nem messze egy másik garázst. Szükség van ezekre? Nincs! Ezek úgymond luxuskiadások lettek. Többet költök magamra, kikapcsolódásra, nem érdekel, ha valami extra kiadás jön, nem számít. Szeretem a munkámat, amit csinálok, de visszább vettem a tempóból, lazábban kezelem a problémákat. Elég volt az állandó hajtásból, megfelelési kényszerből. Tudom, hogy sokan nem állnak így, hálás vagyok a sorsnak, hogy itt tartok jelenleg.
2020. dec. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
30 éves koromra el is jutottam odáig, hogy van saját ingatlanom, kényelmes megtakarításom, nem akarok kertes házat Budán, szóval annyi a cél, hogy 500k felett maradjon a nettóm, minél kevesebb munkával. Jelenleg ez heti 4x7 óra, remélem pár éven belül heti 20-ra sikerült csökkenteni.
2020. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!