Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A postán fel tudom váltani a...

A postán fel tudom váltani a 10 000 és 20 000 Ft-os bankjegyeket kisebbekre (5000, 2000 és 1000 Ft-osokra)?

Figyelt kérdés

Ha igen, ezért kell fizetnem?


Fodrász vagyok és sajnos mindig nehéz visszaadni a vendégeknek.😄


2020. dec. 7. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, de nem ingyenes!
2020. dec. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Oops (1-es vagyok), itt meg azt írják, hogy 200e-ig ingyenes lett... bár nem teljesen friss a cikk:


[link]


Mindenesetre magánemberként kérd a felváltást, mert szerintem vállalkozásnak más a feltétel.

2020. dec. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pénzváltás fizetős.Egyszer próbáltam nem is keveset számolnak fel.
2020. dec. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


"Díjmentes készpénz címletváltás lakossági ügyfelek részére


1.4.1. A Posta a címletváltási tevékenység jelen fejezet 1.4. pontban részletezett szabályaitól eltérően

egy természetes személynek minősülő jogalany által, egy munkanapon belül egy alkalommal,

maximum 200.000 Ft összeghatárig, legfeljebb 10 darab nagycímletű bankjegy (nagycímletű

bankjegynek tekinthetők a 20.000 és a 10.000 forintos címletű bankjegyek), legfeljebb 30 darab

bankjegyre (10.000, 5.000, 2.000, 1.000, 500 forintos címletű bankjegyekre) történő

címletváltását díjmentesen végzi."



Tehát érvényes a magánemberek tekintetében a napi 1x-i ingyenes átváltás (max. 200e ft)

2020. dec. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, még ezt is megnéztem:

[link]


És itt is írja, hogy "Szerződés nélkül történő készpénz címletváltás díja

2.1.2.1. A Pénzforgalmi Üzletszabályzat IV. fejezet 1. pontjában meghatározott esetekben Díjmentes"


Az a bizonyos IV. fejezetet az előbb idéztem....

2020. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sosem mentem tíz- meg húszezresekkel fodrászhoz. De még csak nem is láttam ilyet. Dílereknél jobban előfordulhat.
2020. dec. 8. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget,akkor lehet heti 1x ellátogatok a postára:)


Kedves #6-os válaszoló: se én, se a vendégeim nem vagyunk "dílerek" (tudomásom szerint), viszont ha valaki amúgy nem tart magánál sok készpénzt, annál nem meglepő, hogy 7000 Ft-ot nem fog tudni nekem kifizetni ezresekből.

2020. dec. 8. 08:21
 8/8 anonim ***** válasza:
#6: lehet, hogy nógrádborzasztón, Manci néni fodrászatában kétezerért letolják a hajadat nullással, de Bp-en, női fodrászatokban jóval 10e fölött van már egy festés+vágás+szárítás! Szóval mi is ez a hülye megjegyzésed a dílerkedésről...?????
2020. dec. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!