Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdén ez élhető stratégia...

Zolko26 kérdése:

Tőzsdén ez élhető stratégia lenne?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő vagyok a témában, demózgatok kb másfél hónapja, közben pedig olvasgatok utánna. A kérdés az lenne, pl ha veszek mondjuk 100 részvényt 1000 ft-os áron, állítok be neki nyereséges limitet, mondjuk 1200-ra de veszteséges stopot nem álítok be magyarán hagyom had mozogjon amig nem éri el a profitot. Ez élhető lenne vagy, nagyon nagy hülyeség? El tudnátok pontosan magyaràzni ha nem?

2020. dec. 17. 09:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Nem éppen, ha a részvényed mondjuk 10 éven keresztül sem menne feljebb a vételi árfolyamnál, sőt inkább csökkenne. Mert ez is benne van a pakliba.
2020. dec. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Olyan hetek, hónapokban gondolkodtam csak max. Több kisebb profittal mint kevesebb naggyal. Ha mondjuk ugy, látnám hogy, 1-2 megált le zárhatnám mielőtt nagyobb esése lenne. Demóban 3 hete probálgatom ezt, ott viszonylagosan sikeresnek tünik. Amiben nem voltam biztos azt le zártam de a többi vissza hozta ami sikeres volt. Csiszolással lehetne viszonylqg élhető dolog?
2020. dec. 17. 09:51
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
nem tudom ez milyen demo, de általaban ezeken a platformokon tőkeáttételes kereskedés van, és ha nagyon bemozdul lefele, akkor buktad a tőkédet is, automatikusan zárja a pozíciót
2020. dec. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy klasszikus buy and hold stratégia.


Teljesen működőképes, egy apró bibivel. Lehet, hogy 20 évig nem éri el a megadott limitet, lehet, hogy lesz olyan időszak, amikor a részvényeid a tizedét érik annak, amiért vetted


Pl az OTP részvény 2008-ban pár forinttal volt 11 ezer alatt, ha ekkor vettél, akkor 2010-re 1355 forintig esett az árfolyam, majd 2018-ra éri el ismét a 11 ezres árfolyamot, hogy aztán 2019-ben 15600-ig menjen. Tehát ha 2008 környékén vettél részvényt, akkor laza 10 évet kellett várnod, hogy egyáltalán 0-n legyél, utána viszont 1 év alatt 30% hasznod lett.



Te mit tettél volna ebben a helyzetben? Ha a 8-10 ezerér vett részvényed 2 évvel később éppen 1300-1500 forintot ér?

2020. dec. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%

"Olyan hetek, hónapokban gondolkodtam csak max"


Akkor teljesen működésképtelen a stratégiád. Hetek-hónapok alatt kb fej-vagy írás a tőzsde.

2020. dec. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A plusz 500 demójàt használom perpillanat. De elmondásod, alapján akkor elég nagy rizikóval kell szàmolni ennél a stratégiànàl. Enyhítő dolog lehet ha, sikerül tőke nélkülit talàlni, vagy kis tőle áttételest ha jól emlékszem. Viszont ezen az elven hosszú tàvra akár "szerencsés" Is lehet. Nagyon sok mindent kell még tanulnom :D
2020. dec. 17. 10:54
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Inkabb hosszutavra fektess be es diverzifikalj (=vegyel egy index koveto ETF-et). Csokkents a kolstegeidet (= ne kereskedj gyakran, talalj egy olcso brokert). Nem fogsz a tozsdebol meggazdagodni, ha nincs valami olyan informaciod vagy tudasod ami a tobbieknek nincs (nem valoszinu, hogy van), a rovidtavu kereskedes igy szerencsejatek csak.
2020. dec. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%

"Ha mondjuk ugy, látnám hogy, 1-2 megált le zárhatnám mielőtt nagyobb esése lenne."


Aham... csakhogy van olyan, hogy egyik nap zár a tőzsde, mondjuk 4.500-as OTP árral, másnap reggel meg kezd mondjuk 3600-al, mert Csányi bácsi beöntötte a részvényeit. Megtörtént eset, akik régebb óta tőzsdéznek, talán emlékeznek rá.

[link]

2020. dec. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem meggazdagodni akarok belőlle, szimplán csak érdekel plusz egy kis kereset kiegészítés sem lenne rosz, gondoltam én az osztalêkokra is mint befektetés de azokat sem igazàn értem még. Viszont nagyon hasznos dolgokat mondtál amiért hàlás vagyok :D
2020. dec. 17. 12:59
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
Akkor jobban jársz egy állampapírral, ha van pár millió tőkéd rá. Nem sok hozam, de legalább nem tök lutri. Persze gondolom tőzsdébe se 50ezer Ft-al akarnál beszállni.
2020. dec. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!