Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdén ez élhető stratégia...

Zolko26 kérdése:

Tőzsdén ez élhető stratégia lenne?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő vagyok a témában, demózgatok kb másfél hónapja, közben pedig olvasgatok utánna. A kérdés az lenne, pl ha veszek mondjuk 100 részvényt 1000 ft-os áron, állítok be neki nyereséges limitet, mondjuk 1200-ra de veszteséges stopot nem álítok be magyarán hagyom had mozogjon amig nem éri el a profitot. Ez élhető lenne vagy, nagyon nagy hülyeség? El tudnátok pontosan magyaràzni ha nem?

2020. dec. 17. 09:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
42%

"Nem meggazdagodni akarok belőlle, szimplán csak érdekel plusz egy kis kereset kiegészítés sem lenne rosz, gondoltam én az osztalêkokra is mint befektetés de azokat sem igazàn értem még. Viszont nagyon hasznos dolgokat mondtál amiért hàlás vagyok :D"


Ezzel az a gond, hogy gyakori trade-hez tőke kell.


Kis összegekkel nem éri meg játszani, mert a végén a költségek (adó, és tranzakciós költség, valamint állományi díj) elviszik az összes hasznod, viszont olyna nincs, hogy soha nem buksz, tehát a tőkéd csökkenni fog.



Nézd meg például az OTP elmúlt 1 évét. Igazi hullámvasút, volt, amin simán lehetett 1 hónap alatt 30%-ot keresni, de a következő pillanatban pedig ugyanennyit bukni.


Ha megnézed az elmúlt évi chartot, akkor azt látod, hogy 1-2 hetes/hónapos távlatokban néve bármi előfordulhatott.


A kereskedés költséges dolog. Egy átlagos tranzakció 0.5% körüli jutalékkal megy kis összegeknél. Tehát 1 millióból veszel részvényt majd eladod, akkor kapásból kifizetsz 5-5 ezreet a vételnél, és az eladásnál is.


Ha 10 ezerért vetted, akkor kaptál 100 részvényt, ha ezek 100 forintot nőnek, akkor még csak ott vagy, hogy visszakerested a tranzakció költségét.


Ha felmegy mondjk 20%-ot, akkork keresel 200.000-adó-tranzakció költség-állományi, szóval lesz olyan 150 ezer nyereséged.


Nem hangzik rosszul, ha mindig elkapod a felfelé irányt, és elkerülöd a pár forintnál nagyobb lefelét...


De ennek az esélye 0. Az, hogy egy szimulátorban gyakorolsz jó dolog, de másrészt a demoban nem a saját pénzed kockáztatod. Bizonyított tény, hogy az ember más döntést hoz nyomás alatt, mint amikor virtuális pénzzel játszik.


És attól tartok, hogy neked erre egy milliód sincs.


Ahogy korábban javasolták, ETF+állampapír, vagy egy blue chip portfóllió ha nagyon viszket a tenyered, és semmiképpen nem rövidtávú tervek (inkább nyiss egy TBSZ-t, akkor legalább az adót elkerülöd, tőzsdét 5 évnél rövidebb időszakban amúgy is csak szerencsejáték játszani)

2020. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
25%

@5


A skalperek, a daytraderek és a rövid swingesek most hangosan felröhögtek.


@10


"...Nem sok hozam, de legalább..." veszteség, hisz a "hozam" az infláció mértékét sem éri el.

2020. dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
23%

@15:37


A párnacihába biztos nem termel több "veszteséget", vagy egy szerencsétlen tőzsdei vétel, ami 10 év elteltével produkál neked 30% növekedést.

2020. dec. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
11%

Bitcoin az elmúlt 30 órában ment 25%-ot...


Ha van pénzed és pörgős típus vagy, akkor skalp, daytrade, esetleg rövid swing.


Mellette osztalékpapírokból felépíteni egy jó kis portfoliót, s 5-10 éven belül visszavonulhatsz. Ha ügyes vagy, s kellően jól csinálod, 1-2 éven belül elfelejtheted a munkahelyed.

2020. dec. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

12:


1) a kérdező szerinted ezekbe a körökbe tartozik?

2) a daytrader sem napokban-hetekben-hónapokban gondolkozik. (főleg nem buy n' hold stratgiával). A daytrader olyan, mint a pókeres, pontosan tudja, hogy egy-egy játékot el fog veszíteni (egy egy pozíción bukik), de elég pozíciója van, elég hosszú távon, hogy összességében az estét megnyerje (értsd, több éves távban nyer).



Ez egy nagyon fontos dolog, hogy aki folyamatosan tradel, az bizony bukik is, a kérdés, hogy hosszú távon manageli e olyan ügyesen a tőkéjét, hogy +-ban jöjjön ki. Ez viszont nem megy rövid távra tervezve.

2020. dec. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
31%
Akik csip-csup százezer forintokkal akarnak beszálni a tőzsdébe, hogy egy kis plusszt szerezzenek, azoknak szerintem nincsenek millióik amiket megkockáztathatnak hogy kriptovalutával üzérkedjenek belőle.
2020. dec. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%
12: egyébként ha azt gondolod, hogy a daytrade hetekre-hónapokra szóló stratégia, akkor tényleg felröhötnek ezek az emberek :D
2020. dec. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

@15


Így igaz. A vesztes pozíció a kereskedés költsége. Olyan, mint a boltosnak a bérleti díj. Ha akarja, ha nem, van, számolni kell vele. Ám, nélküle nincs profit.


Kérdező, attól függően, hogy mekkora tőkéd és mennyi időd van kell kitalálnod a stratégiád. Sem a plus500, sem a stop nélküli kereskedés nem jó ötlet. Vannak olyan helyzetek, hogy lehet stop nélkül kereskedni, ha pontosan tudod, hogy mit és miért csinálsz. Ám, ehhez előbb meg kell tanulni (stoppal) kereskedni.

2020. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

11: Az azért még elmondhatom anélkül hogy a tárcámban kutatunk hogy, tény nincsenek millióim, ha lenne be fektetném olyanba ami biztosabban vissza forgatja nekem. Az is teljesan igaz, hogy a demo csak demo, élesben teljesen más, de már csak azért is igyekszem komolyan venni mert érdekel maga a téma, igaz ha csinálsz valamit azt vagy rendesen, vagy sehogy. Probálgatom rövid távra is csak ehez még sokat kell tanulnom a témárol, mi hogyan működik.


15: Köszönöm a választ, azt olvastam hogy a plusz 500 elég "rosz" Véleménnyel van. Ha majd egyszer ugy érzem hogy neki akarok vágni élesben nem ezt fogom választani.

2020. dec. 18. 05:29
 20/20 anonim ***** válasza:

Kérező: nem létezik olyan befektetés, ami biztosan visszaforgatja, és közben látható hasznot is hoz. (még az állampapír sem 100%-an biztonságos, cserébe a haszon kicsi).


Egyébként azt nézd, hogy eleve a tőzsdét nem önmagábna kell mérni.


Magyar lakossági befektetőként ott a MAP+ ezt ha 1 évre fekteted be, akkor majdnem 4% kamatot kapsz.


Tehát első körben nem ártana úgy tőzsdézned, hogy ne csak pozitív legyen a mérleged, de meghaladd azt a majdnem 4%-ót, mert ha ez nem jön össze, akkor teljesen feleslegesen tarottad a pénzed valami kockázatos eszközben.


A második lépés, hogy meg kell verned a benchmarkot. Jól hangzik, hogy kerestél a folyamatos tradeléssel és az egyéni portfólióddal 10%-ot, de ha közben a benchmark 10+ %-ot ment fel, akkor megint rosszul csináltad. Mert teljesen feleslegesen kockáztattál, ölted bele az időt és az energiát, egy mezei index követő ETF-fel anélkül, hogy a kisujjad mozdítottad volna jobb eredményt érsz el.


Ez az, amit kevés kisbefektető ért. Hogy önmagában az, hogy keresett 2%, 5%, 40% hasznot, még nem jelent semmit. Mert lehet, hogy a 2%-át megkereste volna simán a karosszékből MAP+-ban ülve egy fél évet...



És persze a kozkázatot is mindig árazni kell. Ha az időszak végén hozod az államkötvény eredményét, akkor mondhatod, hogy nem buktál, de a valóságban végig futottál egy elég nagy kockázatot, és olyan nem lesz, hogy sosem buksz, még Warren Buffett is bukik, pedig ő híres arról, hogy elücsörög 20 éveket is egy-két papírban

2020. dec. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!