Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakást vettem. A társasház...

Lakást vettem. A társasház képviselete szerint be kellene nekik mutatom a lakás adásvételi szerződését és a birtokbavételi jegyzőkönyvet ahhoz, hogy új csekkeket adjanak. Szerintem meg a Földhivatalban már a nevemre került és csak kíváncsiskodnak?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyikünknek van igaza? Amúgy ilyen birtokbavételi lehet, hogy nem is készült.

2020. dec. 18. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk nem kellett egyiket sem bemutatni, amikor beköltöztünk.
2020. dec. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Többször vettünk már lakást, soha nem kértek semmit. Max. egy tulajdoni lapot tudok elképzelni, a szerződéshez, birtokbaadásihoz semmi közük!
2020. dec. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne adjanak csekket. Fizesd a közös költséget utalással.
2020. dec. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy milyen szolgáltatásokat biztosít a társasház. Nálunk pl. birtokbaadásit kért a közös képviselő, mert házközponti fűtés van egyedi melegvíz és hőmennyiség mérőkkel. Értelemszerűen neki tudnia kell, hogy milyen mérő állástól kell számláznia az új tulajdonosnak. Szerződést viszont én semmiképpen nem adnék, ehhez senkinek nincs semmi köze, főleg ha már a tulajdoni lapon is tulajdonosként szerepelsz.
2020. dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy nem hitelesített tulajdoni lapot átküldtem, mert olyat találtam. Az adásvételi túl személyes adatokat tartalmaz. Semmit se tartalmaz a közköltség amúgy (19nm amit vettem, és 7200ft a közköltség, ami szerintem sok. Se egy biztosítás, se egy felújítási alap nincs benne, és a 3 lakás 1 szemetesen marakodik)
2020. dec. 18. 11:40
 6/8 anonim ***** válasza:

A tulajdoni lapra lehet, hogy csak 60 nap múlva jegyeznek be, szóval addig eltelik 2 hónap.

Elegendő a birtokbaadási jegyzőkönyv. Viszont azt írod, hogy olyan nem készült, ami nem túl jó, érdemes lett volna készíteni egyet. Már csak amiatt is, mert sokszor a szerződéskötés időpontja nem esik egybe a birtokbaadás időpontjával, így a KK honnan tudhatná, hogy mikortól ketyeg a te közösköltséged.

2020. dec. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk távfűtésnél, és közös képviseletnél (közös költség) nem is írnak át semmit adásvételi szerződés nélkül. Én úgy gondolom, ehhez semmi közük. Azokat az adatokat, amelyek nem tartoznak rájuk, teljesen olvashatatlanná tettem, és így kaptam belőle egy másolatot. Konkrétan csak azt látták, hogy ki adta el, melyik lakást, kinek, és mikor.

Nem volt gond vele.


Minden más szolgáltató egy egyszerű adatváltozás lapot kitöltve befogadta az új szerződő feleket.

2020. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Egy nem hitelesített tulajdoni lapot átküldtem, mert olyat találtam. Az adásvételi túl személyes adatokat tartalmaz. Semmit se tartalmaz a közköltség amúgy (19nm amit vettem, és 7200ft a közköltség, ami szerintem sok. Se egy biztosítás, se egy felújítási alap nincs benne, és a 3 lakás 1 szemetesen marakodik)"


Minek nektek közösképviselő 3 lakásra, hogy madárnak nézzen?

2021. jún. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!