Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kenó kombinációs játék hogy...

Kenó kombinációs játék hogy működik?

Figyelt kérdés
Tettem fel Kenó kombinációs szelvényt, 1-es játéktípusban, 10 jelöléssel. Meg voltam győződve arról, hogy ebben a felállásban akkor is elviszem a maximális összeget, ha bármelyik általam megjelölt 10 szám közül kisorsolnak egyet, ami megegyezik a feltett számaim valamelyikével. Még 5x-ös tétet is tettem, hogy a 25.000 Ft nyeremény sima legyen. :)) 12.500 Ft volt így a szelvény, vártam a sorsolást. Az este kisorsolt 20 szám közül 4 megegyezett a szelvényemen szereplő számokkal. Nagyon szuper, gondoltam magamban, akkor nem kell izgulnom, be lettem biztosítva, megvan a 25 ezer Ft nyeremény. Aztán koppant csak le az állam, amikor a lottózóba vittem a szelvényt, és csak 10.000 Ft volt fizetve. Sehogy nem értettem, de azt kapizsgatom, hogy hiába 1-es játéktípus, ez nem ezt jelenti ebben az esetben. Találatok száma (vagyis 4) x 250 Ft x 5-szörös tét, így fizetett 10.000 Ft-ot, ergo 2.500 Ft bukás. Utólag belegondolva sokkal többet is bukhattam volna. De igazából nem értem, hogy akkor mi értelme a játéktípusnak? És mi a különbség pl. az 1-es és 2-es játéktípus között? Semmi?

2020. dec. 19. 12:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen te 1250ft-os téttel adtál fel 10 szelvényt 1-es tipusú játékban, 4 találatod volt és így nyertél 2500ft-ot 4-szer. Tehát 10 ezret.


A kenóban a kombináció annyit tesz hogy több szelvényt adsz fel, tehát van az 1-es tipusú játék ahol 1 számot kell jelölnöd. Ha 1-esben 10 kombinációs jelölést adsz le, azt jelenti hogy 10 különbözö számmal játszol.


Az 1-es tipusban a téted 2x nyerheted meg(1:4 eséllyel)

A 2-es tipusban a téted 6x nyerheted meg(1:17 eséllyel)

A kenóban az a jó hogy te határozod meg mekkora nyereményért szeretnél kockáztatni, de a kombináció nem úgy müködik mint hagyományos lottóknál.

A 10-es ben téted egy milliószorosát nyerheted de az esély csak 8,9 millió az 1 hez.

A 9-esben 100000X nyerheted meg, 1:1,4 millió eséllyel

STB

2020. dec. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!