Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy bitcoin tárca címét le...

Egy bitcoin tárca címét le lehet követni, úgy mint egy bankszámlát pl?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas a bitcoinban. Korábban hallottam, hogy az egyik tulajdonsága, hogy nem lehet visszakövetni a pénzmozgásokat. Én speciál arra lennék kíváncsi, hogy ha valakinek megadom a tárcám címét, akkor ennek tudatában ki tud e rólam deríteni bármit? Pl hogy milyen netes portálhoz tartozik, ki a tulaja, ilyenekre gondolok.
2020. dec. 23. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, max tényleg azt, h milyen netes portálon használod, de csak a címből nem.
2020. dec. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Az összes pénzmozgást vissza lehet követni, hiszen a technológia lényege, hogy publikus az összes tranzakció. Mivel a legtöbb Exchange elég szigorúan ellenőrzi a kilétedet, így a nyomozó hatóságok azokhoz a címekhez amelyeket ezeken az oldalakon használnak képesek információt szerezni a valós személyről aki használja.
2020. dec. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De a címből magából azt nem lehet megmondani, hogy pl az OTP bankhoz tartozik ez a tárca? (tudom semmi köze a dologhoz, csak példaként írtam, de gondolom érthető így mire vagyok kíváncsi). Az tiszta sor, hogy ha a hatóságok tudják hogy az adott bitcoin cím melyik szolgálgatónál lett nyitva, akkor onnan már ki lehet deríteni, hogy kié, csupán azzal is hogy felkeresik őket és megkérdezik.
2020. dec. 23. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:
A cimek maguk nem tartoznak szervezethez. A bitcoint ilyen szempontból olyan mint egy patak. Nem tartozik szervezethez ugy ertve hogy nincs uzemeltetoje de ha beleleosz hasonloan nyomot hagysz benne.
2020. dec. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nos..


A BTC címeken az összes mozgás látszik, az hogy melyik tárca címről jött rá az összeg és az is hogy onnan kihez ment. Sokkal jobban látható ez mint egy bankszámlaszám esetén.

Abban igazad van, hogy elvileg ezeket a címeket nem lehet a nevedhez kötni.

Van azonban két aprócska probléma. Az egyiket úgy hívják, hogy KYC azaz Know Your Customer. A terorizmus és pénzmosás ellenes törvényeknek megfelelve a váltók és a tőzsdék a kereskedés vagy legalább is bizonyos összeghatárú kereskedés elött valamilyen szintű ügyfélazonosításra kérik az ügyfeleiket. Ez még a BTC automatára is igaz, ahol a legkisebb összegnél is elkérik a telefonszámod amire az sms jön és azt gondolom az autómata kamerája rögzíti az arcodat. Nagyobb összegeknél, személyi, meg lakcimet igazoló dokumentum, selfi és minden más kell.

Amikor a BTC címedre BTC-t veszel akkor azért a tőzsde rögzíti az ügyletet, hogy te mint a #236542 azonosítójú ügyfél, az x BTC címre utaltál és cserébe x bankszámlaszámról utaltál vagy éppen fordítva. Azért voltak esetek, hogy valaki pénzt csalt ki másoktól és belegyűrte a pénzt a BTC automatába.. Elkapták. A KYC nélkül nem de azzal együtt hozzád köthető a BTC mozgása.


Arról az esetekről egyébként nem beszélve amikor mondjuk egy weboldalra kirakod adományt gyűjteni a címed. Vagy itt is volt kérdés, valaki megkérdezte, hogy hogyan tudná ellenőrizni a küldött adománya megérkezését és megadta a fogadó címét, amire ő volt az egyetlen küldő, innentől kezdve meg volt, hogy mennyi pénzt utalt és mennyi maradt a nyilvános kulcsán.

2020. dec. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A másik aprócska probléma, amikor egy szervezetet ahol a címed van meghekkelik és a KYC miatt még a lakcímed is kikerül az esetleges BTC , email címeddel és telefonszámoddal együtt.
2020. dec. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lenyomozhatattlansag csak egy mítosz
2020. dec. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A patakos példa jó. A bitcoin egy blokklánc. A blokklánc mindent tartalmaz. Képzeld egy, mint egy patakot. Te álsz a patak mellett és bedobod a patakba a kavicsot. A kavicsot viszi tovább a patak. A rendőrség kiveszi 100km-el arébb a kavicsodat - honnan fogják tudni, hogy azt a kavicsot te dobtad be? Sehonnan. :) Biztonságos, lenyomozhatlan.
2021. jan. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!