Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 25 év körüli fiatalok, ti...

25 év körüli fiatalok, ti mennyi megtakarítással rendelkeztek, ill. mennyit tudtok félretenni havonta?

Figyelt kérdés
2020 elején végeztem az egyetemen, sajnos jött a koronavírus, emiatt fél évig munkanélküli is voltam. Zsebpénz nálunk nem volt szokás, diákmunkát vállalva vettem meg mindig azt, amire szükségem volt. Diplomaszerzésemig kb. 200 ezer Ft megtakarítást sikerült összehoznom, ami tudom, nem sok, de pont 200 ezer Ft-tal több a 0 Ft-nál. Nyáron sikerült elhelyezkednem, igaz, diplomásként is sajnos csak a garantált bérminimum felett kevéssel kerese. Tehát nyár óta tudok félretenni havonta nagyobb összeget, kb. 120-140 ezer Ft. De ezt is csak úgy tudom, hogy szüleimmel élek, és azzal támogatnak, hogy nem kell semmit fizetnem itthonra, ettől függetlenül ami épp kell a háztartásba, nyilván megveszem szó nélkül. Ha ez a segítség nem lenne, biztos nem tudnék megtakarítani. Ami eléggé elkeserítő, hogy csodás kormányunk tőlünk vár családalapítást, csak nem tudom mégis mire, mikor rengeteg fiatal szorul még szülői segítségre. Ti hogy vagytok ezzel? Mennyi megtakarítással rendelkeztek, és mennyit tudtok havonta félre tenni?

2021. jan. 1. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
17%

6 millió forint, nem vagyok annyira fiatal 30 éves.

Gondolkoztam már öngyilkosságon, sajnos nekem is szülökkel kell élnem és nekem is annyit tudnak segíteni hogy ne kelljen fizetnem de néha én is megteszem hogy ezt azt veszek.

Havonta 140 ezret teszek félre így.

Szarul keresek 165 ezret havonta.

Legjobb lenne meghalni sokszor azt látom úgyis szegény maradok örökre

2021. jan. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
23 vagyok, mesterkepzest csinalom, jelenleg 800 ezer Ft.
2021. jan. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
24 vagyok, 0 Ft megtakarításom van, és pont ugyanennyit tudok félretenni havonta.
2021. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1-es 6 millió ft már elég ahhoz hogy lépj otthonról, az már egy jó lakás önrészéhez elég.
2021. jan. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26 vagyok, kb. 5 millió forint, de már 4 éve dolgozom (egyetem alatt is). Illetve örököltem egy kis garzont, ahol élek, így a fizu felét félre tudom tenni, ezért elég szerencsésnek számítok.
2021. jan. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!