Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpressen ha a becsült...

Aliexpressen ha a becsült érkezési időn kívül esik, szóval már lejárt de még nincs itt , akkor disputot kell indítani?

Figyelt kérdés

2021. jan. 4. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Amíg le nem jár lehet hosszabbítani a vásárlói védelmet neked is meg az eladónak is. Én mielőtt lejár, írni szoktam az eladónak. Ha már nem lehet hosszabbítani (akárhányszor nem lehet), akkor valamit mond. Általában azt, hogy várj még, majd meg fog jönni. A lejárattól kezdve 15 napod van disputot indítani. Ezt az eladó nem szereti, mert lehúzza az értékelését, de van olyan is, akit annyira nem érdekel. Szokták azt mondani, hogy elküldik újra. Ezzel csak az a gond, hogy vásárlói védelmed azon már nem lesz és vagy feladja vagy nem. Azt is fel szokták ajánlani, hogy ne indíts disputot, hanem átutalja neked az árád a paypal számládra. Nekem már többször volt ilyen, de ezzel lehet két problémád.

1. előfordul, hogy ezzel is csak hiteget és arra játszik, hogy kifuss a dispute indítás idejéből.

2. Visszautalja korrekt módon a pénzt, de a paypal alapból levon az utalásából egy illetéket, tehát te 1-2 dollárt mégiscsak buksz az egész bolton. Viszont megkérheted, hogy ennyivel többet utaljon neked vissza, de ezt annyira nem szeretik.

Ha nem ismered az eladót, nem szoktál nála vásárolni, nincs bizalom, akkor én azt mondom indíts nyugodtan disputot, ha becsületes vagy és később mégis megjön a termék, akkor elutalhatod neki az árát te is paypalon.

2021. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem a lejáratra gondolok, arra a 75 napra hanem a csomag várható szállítási idejére tehat ez esetben

Peldaul jan 2 es jan 18 kozott kene jonnie, de nem jön e között

2021. jan. 4. 19:46
 3/3 anonim ***** válasza:
81%
Az semmit nem számít, az csak egy körülbelüli infó neked.
2021. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!