Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az eladó több csomagba...

Ha az eladó több csomagba csomagolta a rendelésem, akkor is áfát kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Rendeltem 4 dolgot ebay-en magánszemélytől Anglián belül, amit egy szállító cég hoz nekem haza. Egyik sem egy túl nagy érték, de összeadva már 40 EUR fölött vannak. Az eladó annyit írt, hogy végül 2 csomagban adta föl. Nem írta, hogy pontosan, hogy de gondolom logikusan 2+2 (nagyjából azonos méretűek). Így már a áfahatár alatt vannak.

Kicsit bonyolultabb a helyzet annál, hogy "úgysem fognak meg mindent a vámon". A brexit miatt a szállító cég se tudja igazán, mit is kell csinálni biztosan. Most el kell küldeni mindenről a rendelési, fizetési adatokat, hogy tudják mi lesz áfa határ alatt és fölött. Annál a rendelésnél én fizetésként azt fogom tudni bemutatni, hogy nekem áfát kellene fizetnem, miközben 2 nem áfás csomagom van, legalábbis én így érzem. Vagy rosszul gondolom? Most a csomagot vámolják vagy a fizetést?


2021. jan. 6. 18:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen kell vám ez esetben.
2021. jan. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!