Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A bitcoin tényleg ennyire...

A bitcoin tényleg ennyire megéri? Kb minden ismerősöm eszetlenül vásárol be belőle és milliós profitokról beszélnek

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Régebben vásárolt, akkor megérte, de ha most vásárol, akkor nem annyira. Én 18ban vásároltam, de most adtam el, elég szép profittal.
2021. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Milliós profitról beszélnek, de arról nem, hogy előtte 3 évig naponta megbánták, hogy ebbe fektették a pénzüket... Attól függ mikor vásárol valaki. Aki 2017 végén vett, az egészen tavaly év végéig veszteségben volt, kevesebbet ért a bitcoinja, mint amikor vette. Aki 2018 végén vette az járt a legjobban, mert akkor volt legalacsonyabb az árfolyama.

Senki se tudja, hogy hogyan alakul az árfolyama jövőben. Lehet, hogy 2 év múlva a dupláját fogja érni a mai árának, lehet, hogy a felét, vagy még kevesebbet.

Ha te hajlandó vagy kockáztatni a megtakarításodat, akkor vegyél. Ha nem éri meg a hónapokon, éveken át tartó álmatlan éjszakákat, akkor jól gondold meg.

Ugyanez volt 2017 végén, amikor mindenki bitcoint vett: az ára az egekben volt (akkor), aztán szépen elkezdett esni és esni és esni... Most megint mindenki veszi mintha nem lenne holnap. Most az árfolyama több, mint 3szorosa a 2017esnek. Innen lehet nagyot esni.

De mint írtam, senki se tudja, hogy mi lesz, hogyan alakul. Szerencsejáték.

2021. jan. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Ugyanaz mint a tőzsde. Nem áll mögötte semmilyen gazdasági teljesítmény. Szerencsejáték. Mint a ki rántja el előbb a kormányt játék két szemben száguldó autónál.
2021. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Oké. Tegyük rendbe..


Az ismerőseid esztelen vásárlásának néhányan nagyon örülünk. Ugyan is felhajtjátok az árát nekünk, azoknak akik korábban vásároltunk. Amikor pedig elkezd majd zuhanni és ijedtükben eladják az ismerőseid, akkor az eladásaikkal lenyomják az árát nekünk, azoknak akik korábban vásároltunk.

Nem szabad úgy BTC-t vásárolni ahogy az ismerőseid teszik. Mert az úgy valóban szerencsejáték.

Aki úgy tesz mint az ismerőseid, hogy milliókat dönt bele, meg kölcsönt meg a nagyi házát, maga a kaja pénzt. Azok 2018-ban rosszul jártak, még akkor is ha nem szálltak ki. Mert egy borzalmas érzés mondjuk úgy üllni a befektetéseden 3 évig, hogy az egymilliód mondjuk 80 000 ér és csak reméled, hogy négy év múlva felmegy. Nagyon felnézek azokra akiknek nem remegett meg a kezük közben, ők jól jártak. Most, de addig nem volt nekik egyszerű.


Ellenben ha te úgy csinálod, hogy a megtakarításaid csak egy pici részét teszed bele, havi rendszereséggel. Akkor amikor lent van az árfolyam, többet kapsz BTC-ből a pénzedért. Ha fent van kevesebbet, de akkor éppen többet is ér az addigi összeged.

Akik így vásároltak, mondjuk 2117 jan és 2020 dec között, mondjuk havi 10 000 forintot belepakolva, azok a mai napig 480 000 forintot költöttek így, nem tudom havi 6-7 doboz cigi ára. Ennyi BTC, ha minden hónap 10.-ei árfolyamon nézem akkor ma : 4 168 585.


Na most ha valaki ezt a 480 000 forintot mondjuk berakta 2017 január 10. én, akkor igaz, hogy nagyot kaszálna ma : 19 616 969 forintot. Viszont ha ezt a 480 000 forintot, december 10.-én veszi, akkor kapott volna érte 0,10688843 BTC -ami ma 1 160 992, tehát most ugyan pluszban lenne vele, de sokkal rosszabbul járna, mint az átlag áras vásárlással. Ám nem is ez a lényeg aki apránként vette az kb letojta hogy


Tök más érzés az, hogy te valamit változó árfolyamon veszel havonta akkora összegekért ami nem fáj és egész más érzés amikor a fél évi lakbéred ára benne van egyszerre. Aki apránként vette és értette hogy változik az árfolyam az kb letojta, hogy a fenti BTC összeg 267 000 forintot ért február elsején.

De aki belepakolt egyszerre fél milliót az nem, az vagy elbukta vagy rosszul érezte magát 3 évig.


Amikor pénzügyi döntésekről van szó, akkor ne hallgass az önjelölt szakértőkre, se az euforiára, ha lehet a benned lévő kapzsiságra és féflelmre is minnél kevésbé. Magad járj utána a dolgoknak és számold ki.

A BTC árfolyama nyilvános, egy négy éves időszakot nézve, még nem volt olyan szerintem, hogy a négy évvel ezelőtti befektetésed kevesebbet érjen, olyan pláne nem, hogy átlag áron véve kevesebbet érjen. Nem túl valószínű, hogy megszűnik és az sem hogy nullára megy az értéke.

Ám akár már holnap jöhet egy zakó mondjuk 20 000 dollára és bele ragadhatnak az ismerőseid évekre vagy bukhatnak.


Ne nekem higgy, számold ki. Pénzügyi és üzleti döntést nem hozhatsz a Gayakori kérdéses névtelen pasas válaszára hagyatkozva.


Összegezve : Az ismerőseid tájékozatlanok, az euforia és a kapzsiság hajtja őket és 99% az esélye annak, rövid távon hogy buknak. Lehet BTC-vel pénzt keresni, de ésszel kell csinálni.

2021. jan. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ehh... Na szóval, elírtam itt ott.

"Amikor pedig elkezd majd zuhanni és ijedtükben eladják az ismerőseid, akkor az eladásaikkal lenyomják az árát nekünk, azoknak akik korábban vásároltunk." -Igen, magasabb áron, ha realizáljuk a profitunkat. Akkor amikor a későn beszállók megíjednek és kiszállnak, nyomott áron lejjebb be tudunk újra vásárolni. Nem ez a célom ,de ez vár az ismerőseidre sajnos.


"Akik így vásároltak, mondjuk 2117 jan és 2020 dec között" = 2017 jan.

2021. jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Dollar cost averaggel vasarolok mar eleg reg szinte 4 eve, havonta x osszegre. Jelenleg az atlagom 6500 dollaron van. Szoval kb most vagyok 6x szoroznal. Barki barmit mond, 4 eve fektetek be es tobb penzt kerestem vele mint munkaval. Szerintem lazan lehet milliokat osszehozni vele
2021. jan. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6500 dollár 4 év alatt? ez miért több mint munkával?
2021. jan. 7. 20:09
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

6. Es mindezt 4 év "tapasztalata" alapján kijelented... Előre látsz a jövőbe és tudod, hogy mi lesz 1-2-5-10 év múlva? Tudod, hogy egyszercsak nem esik az árfolyama mondjuk 7000 alá és veszíted el az összes eddigi befektetésed jó részét?

Látszik mennyire okos vagy, ha több pénzt kerestél ezzel, mint munkával...

2021. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehet venni nagyobb összegért (pl. megtakarításod 30%-át beleteszed) de azt semmiképpen nem ilyenkor, amikor sok éves csúcson jár, hanem nagy zuhanások után lehet (pl.2020 március volt ilyen)


A kriptopénz erősen spekulatív befektetés, havi szinten nem szabad többet költeni rá, mint a sima sorsjegyekre, különben lesz nagy sírás.

2021. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Most több éves csúcson van és ha most vásárolnak eszetlenül az ismerőseid, akkor hogy lehetnek máris milliós hasznaik? :)

Nem lehet, hogy ezek az ismerőseid seftelnek vele és csak fel akarják benned ébreszteni a kapzsi kisördögöt, hogy vegyél (régi módszer)? Én is találkoztam olyanokkal, akik az aktuális árfolyamnál jóval drágábban akartak nekem eladni. Ezt sajnos már sokan csinálják, ez tényleg biztos haszon, de egyben g*nyóság is.

2021. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!