Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kezdő egyéni vállalkozóként...

Kezdő egyéni vállalkozóként hogyan igényelhetek közösségi adószámot?

Figyelt kérdés

Olvastam olyat, hogy a 21T101E nyomtatványt kell kitölteni, de itt valami olyasminek a módosítása történik, amit én nem nyújtottam be (pl. nincs iktatószámom, a fenti nyomtatvány pedig ezzel kezdődik).

Ebben a kérdésben szeretnék segítséget kérni. Mi a legegyszerűbb módja az igénylésnek?


2021. jan. 9. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig ezen kell. Egy db X a főlapon, meg jeltezés és adhatod be. Iktatószámot csak akkor kell kitölteni, ha a nav hibás bevallás miatt felszólít.
2021. jan. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Tehát X, a megfelelő helyre, azonosító adatok, és a keltezős rész?

Valamint kiírt valamit a javás ÁNYK, hogy csak ügyfélkapun keresztül adható be ez a nyomtatvány. Ha létrehozom a kapcsolatot az ügyfélkapuval a keretprogramon keresztül, akkor ez is pipa, ugye?

2021. jan. 9. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Először meg kell jelölnöd küldésre, aztán pedig be is kell küldeni, két lépés.

Viszont ha pl közösségi szolgáltatáshoz kell ez neked, akkor lehetnek plusz bevallási kötelezettségeid, lehet érdemes lenne egy könyvelővel konzultálni erről.

2021. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. jan. 10. 10:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!