Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik ha 3 munkanapomra...

Mi történik ha 3 munkanapomra nem tudnak visszamenőleg táppénzes papírt adni?

Figyelt kérdés
Múlthéten eltörtem az ujjamat(4-én), és ma(12-én) hívtam fel a háziorvost, aki mondta, hogy visszamenőleg nem tud táppénzes papírt adni, max 5 nappal, ez 3 munkanapomat érinti. Ezekre a napokra tud a munkáltatóm szabadságot vagy betegszabadságot írni, ha ad igazolást az orvosom?

2021. jan. 12. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szabadságot írhat, ha nagyon rendes. Ellenkező esetben fizetetlen szabi.
2021. jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Jaja, ha szemétkedni akar a munkáltató, akkor igazolatlan távollétet is számfejthet erre neked. A normálisabbja vagy kiírja szabinak, vagy csak mintha simán ott lettél volna.
2021. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem is voltál orvosnál az eltört ujjaddal? Semmilyen orvosnál? Baleseti, sebészet, stb?

Mert ha voltál, akkor az ott kapott ambuláns lappal tudod igazolni a munkahelyeden, hogy mi az oka a hiányzásodnak - sőt, talán a háziorvosnak is elfelejtetted mondani.

Ha így sem ír ki az orvos, akkor pedig az ambulásn rendelésre is visszamehetsz orvosi igazolásért, táppénzes papírért.

Ha nem voltál orvosnál és nem tudod papírral bizonyítani, hogy eltört az ujjad, akkor viszont tényleg csak a munkáltató "rendességén" múlik, mi lesz a továbbiakban: akár fel is mondhatnak, de ha meg akar tartani, akkor kiír szabadságot, esetleg fizetetlent.

2021. jan. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Természetesen voltam orvosnál, van ambuláns lap, és visszamenőleg tud adni igazolást is, ellenben tappenzes papírt csak 5 nappal visszamenőleg.
2021. jan. 12. 12:57
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Akkor - ahogy írtam - próbáld meg ott, ahol elláttak - lehet, hogy ott tudnának táppénzes papírt adni, hiszen náluk benne vagy a rendszerben azon a napon. elég, ha felhívod őket telefonon, hogy ekkor és ekkor ott jártál, elfelejtettél táppénzre vételt kérni, tudnának-e adni?
2021. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Fél évre visszamenőleg lehet keresőképtelen állományba venni valakit. 5 nap háziorvos; 5-30 felülvizsgáló főorvos; ezen felül bizottság. A háziorvos intézi ezt is, szólj neki.

Ha nem teszed, igazolatlan nem fizetett, szüntetel a biztosítás. Vagy ha rendesek, írnak szabit.

2021. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
A baleseti sebészet nem ad táppénzes papírt.
2021. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
7, ez nem igaz, szakrendelésnek is van rp-re vételi joga. Nálunk (Zeg) a helyi lakosokat mi tartjuk telen állományban, a többieknek javaslatot adunk a háziorvos felé.
2021. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!! :)
2021. jan. 12. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!