Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érvényes (bármire) egy olyan...

Érvényes (bármire) egy olyan lakásbérleti szerződés, amit mindkét fél aláírt, de a szerződésben foglalt fizetés (aláíráskor a bérleti díj+kaukció kifizetése) nem történt meg? A bérlő ígérgetett, hitegetett és a végén nála maradt egy aláírt példány.

Figyelt kérdés

Birtokba adás nem történt, és részünkről el is álltunk a szerződéstől (amit az aláírás pillanatában már nem teljesített ugye), de nem tudom, hogy jogi szempontból mire mehet a ő aláírt példányával. Nyilván jó lenne visszakérni, de úgy tűnik, nem az a fajta...

(a nemfizetésre van tanu)



2021. jan. 18. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Kaució , bocsánat.

Ha tartozik neked, akkor egy aláírt szerződéssel bemész egy közjegyzőhöz és beadsz egy fizetési meghagyást.

Ő nagyjából semmire nem megy a papírral, mivel nem fogja tudni igazolni, hogy fizetett neked.

2021. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kaució , én bocsánat. :D

Értem, köszönöm! De nem akarom már, hogy fizessen, és beköltözzön, Isten őrizz!!! Inkább az érdekelne, hogy ő követelhet-e bármit a szerződés alapján (a ki nem fizetett bérleti díj+kaució összegét mondjuk). A szerződés aláírásával elismertem, hogy fizetett (amit ugye nem).

2021. jan. 18. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem probléma.
2021. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Le is lett tanúzva a szerződés?
2021. jan. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudja bizonyítani, hogy bármit is fizetett volna neked, hogyan, mi alapján kérne vissza bármit is? Ha próbálkozik is, nem fog 0 bizonyítékkal erőlködni.
2021. jan. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!