Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a Meskán szeretnék kézműves...

Ha a Meskán szeretnék kézműves terméket eladni, akkor szükséges, hogy magánvállakozó legyek, vagy bármilyen módon megoldjam az egyéni adózást?

Figyelt kérdés

Ha a Meskán szeretnék kézműves készítésű holmikat eladni, akkor elég, ha némi kézügyességgel elkészítek olyasmit, amit mások szívesen megvennének, vagy ennél azért bonyolultabb a dolog? Az adózás, stb. részére van saját megoldása az oldalnak, vagy ehhez egyéni vállalkozónak kell lennem, és magamnak intéznem?

Van aki adott már el az oldalon? Mi a tapasztalat, hogyan is néz ki ez?



2021. jan. 19. 19:16
A kérdező szavazást indított:
Az oldal üzemeltetői elintézik az adózás részt, nem kell hozzá semmi extra.
Egyéb módon kell intézni, egyénileg.
Ha csak hobbi szinten, kis mennyiségben adok el dolgokat, akkor még nem kell adózni utána.
10 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az oldal nem fog helyetted semmilyen adózást elintézni. Neked kell valamilyen útonmódon számlaképesnek lenned.
2021. jan. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan oldal, ami megcsinálná az összes eladója adóbevallását (vagy akár csak egyét is). Neked kell intézned.
2021. jan. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
A meska lényegében halott. Nincsenek vevők...
2021. jan. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Adószámos magánszemélyként is tudsz árulni, és adózni.


Keress egy könyvelőt, és segít neked

2021. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül azt írtam, hogy számlaképesnek kell lenni, nem azt, hogy vállalkozónak :)
2021. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Belefogtál? Én kinéztem egy TEÁOR számot amire azt gondolom, hogy ezt lefedi. Te mivel csinálod, ha elkezdted?
2021. ápr. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Én bementem a navhoz 3 éve és megbeszéltünk mindent. De telefonon is maximálisan adnak felvilágosítást.

Most az adóbevallás idejére ezt az oldalt találtam:

[link]

nagyon leegyszerűsítve a lényeg: bevétel-10%-15%-15,5%=profit:)

Ha nem így van, akkor valaki javítsa, de az oldalon így írják és én is így számoltam.

2021. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

#3 Mivel egy darab csiszolt lakkozott fa is 4-5000 ezer forint, amin minimális megmunkálás van, én is csodálkoztam, hogy ezért ad valaki pénzt? Hát nem adnak...


Mécsestartó felületkezelve, két gyertyahellyel 2-3000 forint. Ki a tökszár ad érte pénzt? Senki...


Szóval igen, halott, pedig én is megörültem neki hogy akkor majd az asztalos végzettségemmel elkezdek így kicsiben barkácsolni kéziszerszámokkal, hát felesleges.


Kerti pavilonok, konyhabútorszettek, beépített gardróbok, előtetők, teraszok. Na ezek mennek. Sok meló sok hibalehetőség, sok pénz.

2021. jún. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

8-as van egy mese az àltalad képzelt valótlan dologról.


A cipész elvàndorolt egy faluba ahol senki nem hordott cipöt ezért csalódottan hazament inkàbb. Ùtközben talàlkozott egy màsik cipésszel akinek elmesélte hogy nem érdemes abba a faluba menni mert senki nem hord cipöt. Mire az a cipész akinek ezt mesélte boldogan azt mondta hogy jaj de jó akkor mindenki tölem akar cipöt venni.


A meska nem halott. Egyébként ez egy weboldal és egy weboldal maximum inaktiv tud lenni nem halott. Az hogy te ugyanugy gondolkodsz mint a pesszimista cipesz attol meg a meska szépen éves szinten keresletet generàl a kézmüveseknek. És szépen egymàsra talàlnak ott a kézmüvesek és a vevök csak érteni kell ahhoz amivel foglalkozik ott az ember és érteni kell ahhoz hogy talàljanak rà az emberre.


Nem igazàn nézted te meg azt az oldalt. Megnèztél 1 fafaragót akinek a munkàja nem profi aztàn gyorsan konzekvenciàt vontàl hogy szerinted pocsék az oldal.

2022. nov. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!