Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagyobb lottónyeremény esetén...

Nagyobb lottónyeremény esetén mi történik?

Figyelt kérdés

Azok akik nyernek akár több miliárdot is, hogyan tudják átvenni a nyereményt? Személyesen? Le kell adni minden adatot?(Lakcím,név stb.) Eurolottó esetén külföldre kell menni a pénzért?

Sajnos a mai világban én úgy tudom elképzelni hogy szinte félned kell ha át akarod venni, nehogy megtudja más, hiszen ki tudja mikor lőnek fejbe a pénz miatt. Bár lehet túlgondolom. Illetve még annyi hogy egy ilyen nagyobb összeg után hogy kell adózni? Bemész egy könyvelőhöz és el kell mondanod hogy mennyit nyertél és az után szeretnél adózni?


2021. jan. 20. 23:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsejatek a kifizeto.

Otos hatos satobbi magyar jateknal a nyeremenyek nettó nyeremények azaz utalja a szerencsejatek zrt a szamlaszamodra/szamlaszamaIDRA aztán kész.

Eurojackpot esetében az első 2 kategoria bruttó euro nyeremény ami azt jelenti hogy abbol levonasra kerul a szemelyi jovedelemado. A maradekot kapod meg es ugyanugy forintban fogja neked utalni a szerencsejatek zrt mivel naluk vasarolod a szelvenyt ok a kifizetok is.


Nem kell semmilyen konyvelohoz menned vagy navnak bejelentgetned. Semmi ilyesmi.

2021. jan. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%
Személyesen oda kell menni ahová mondják. Adózást meg mindent ők intézik. Viszont nem létezik szerintem hogy a mai világban valaki nyer ennyit. El csalják azt már.
2021. jan. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!