Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Történt egyszer, hogy nagy...

Történt egyszer, hogy nagy összegű adományt kaptam, amit most visszakövetel a "tulajdonosa". Perelhet engem ezért sikerrel?

Figyelt kérdés
Közepesen ismert "influencer" vagyok, pár tízezres Youtube-csatornával. A követőimnek lehetősége van támogatni, amiből dokumentumfilm szerű anyagokat gyártok, meglátogatok helyeket, emebreket, veszek eszközöket. Közel egy évvel ezelőtt meglepően nagy összegű adományt kaptam (több milliós tétel), aminek most jelentkezett a korábbi tulajdonosa mondván, hogy tévedésből utalt ennyit és azonnal kéri vissza, vagy készülhetek perre. Az egész bűzlik, pl. mert miért egy év után jut ez eszébe... Ügyvéd szerint nyerhető a dolog, de kíváncsi lennék véleményekre.

2021. jan. 21. 16:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
61%
10-es, teljesen felesleges itt lamentálni a dolgon, ugyanis a kérdező feltett egy kérdést, de azóta sem nézett erre - márpedig van néhány fontos körülmény, amit szükséges lenne tudni ahhoz, hogy pontos választ lehessen adni.
2021. jan. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
11: Ok, igazad van.
2021. jan. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
A jog elég bonyolult dolog. A Kúria szerint csak akkor követelhető vissza ajándék ha az ajándékozás célja meghiúsult vagy téves volt.
2021. jan. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Van olyan ha tévedés böl van a számlán , nem lehet megtartani.

Igazolni kell hogy kié.

De a követelő mutasson hivatalos számla lészretezőt , ha nem tud.

Ki utalta az eredeti tulajdonos vagy na érted?

2021. aug. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem értem, mit töritek magatokat: a kérdező januárban feltett egy kérdést és arra nem vette a fáradságot, hogy így aug. 31-ig szóba álljon velünk.

ha esetleg mégis "leereszkedsz hozzánk" kérdező, akkor tedd már meg, légyszi, hogy megírod, mi lett a dologból?

2021. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!