Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan vonják le a vám árát?...

Hogyan vonják le a vám árát? /Hogyan kell kifizetni a vámot?

Figyelt kérdés
Arra az esetre gondolok, hogyha külföldről rendelek valamit, és már a neten kifizettem mindent, a szállítást és persze a terméket. A postás aki kihozza nála kell kifizetni? Vagy ha postán veszem át, akkor ott?

2021. jan. 25. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem. Megfogják a vámon és neked külön el kell utalni állambácsinak az árát.
2021. jan. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez általában úgy zajlik, hogy bekérik az adatokat, megállapítják a vámot áfát és akkor még erre jön a csomagszállító díja az ügyintézés miatt (magyar posta esetén 3500 forint), és ezt kiszállításkor kell rendezni.
2021. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy meg gratula, akik lehúzták nullára az egyes választ :)
2021. jan. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Fsms ***** válasza:

Ja igen , neked kell utólag az áron felül egy vám határozat alapján kifizetned a költségeket beleértve a kezelési illetéket. etc.

1# nem az árat fizeti, hanem az ÁFA t és a vámot pontosabban.

2021. jan. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez nyilvánvaló. Akkor nem voltam elég pontos, úgy értettem, hogy vámot és az áfát és a vámoltatás árát kell utólag elutalni.
2021. jan. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem muszáj elutalni, ha postán keresztül fizeti, fizetheti átvételkor a kézbesítőnek vagy ha postahelyen veszi át, akkor ott. Ilyenkor a posta intézi a vám eljárást, annak is díja van. Ha egyénileg intézi akkor egyénileg intézi ahogy tudja.
2021. jan. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"Ha egyénileg intézi akkor egyénileg intézi ahogy tudja."

Nincs olyan hogy egyénileg intézed.

2021. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
..”melynek lényege az volt, hogy az EU-n kívülről érkező csomag mindenképpen vámkezelés alá kerül, erre azonban nem kötelező a postát felkérni, választható más vámügynökség is, illetve árutovábbítás, ha mi magunk szeretnénk intézni a folyamatot.“ Erre céloztam, hogy nem postán keresztül.
2021. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#3


Azért húzták le nullára az egyes választ, mert annyit is ért.

2021. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8

A többi se olcsóbb, átlag ember meg majd hogy intézi saját magának? Sehogy.

2021. jan. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!