Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha külföldről jön csomagom...

Ha külföldről jön csomagom (boríték méretű) amit a postás ki szokott hozni, akkor majd neki kell kifizetnem az adót készpénzben?

Figyelt kérdés

Év közepétől lép életbe valami törvény,hogyha aliexpressről rendelek egy 300 forintos mütyürt akkor kb 100 forintot kell átadnom a postásnak?

Mert az áfát meg a vámköltséget is kell majd fizetni utána vagymi.

Ezt nem értem pontosan.

Köszi.



2021. jan. 20. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2021 júl. 1-től MINDEN Európai Unión kívüli termék után 27% ÁFÁ-t kell fizetni - 22 euró alatt is, amire eddig nem kellett.


Nem, nem azt jelenti, hogy 100 ft-ot kell adnod a postásnak, hanem azt, hogy ha rendelsz valamit 1.000 ft-ért, akkor az 1.270 ft-ba fog kerülni - magyarul eléggé gallyra vágják a kínai oldalról rendelgető mütyüröket.


"2021. július 1-jétől a 22 eurónál kisebb értékű, harmadik országból érkező küldemények

áfamentessége megszűnik1

, ezekre az árukra vám-árunyilatkozatot kell benyújtani. Ettől az

időponttól az áfafizetés a 150 eurónál kisebb értékű küldemények importjánál egységesen

kötelező lesz, a vámmentesség azonban megmarad (kivéve az alkoholtartalmú termékeket, a

parfümöket és a kölnivizeket, továbbá a dohányt és dohánytermékeket, melyek továbbra sem vámmentesek)."

2021. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Ez mind szép és jó, de ha én előre kifizetem és a kínai nem tüntet fel értéket a csomagon (ajándék) akkor nehéz lesz megadóztatni bármit. Egy újabb betarthatatlan salátatörvény. Idén 4 csomagom jött már Kínából, egyiknél sem kértek tőlem semmilyen 27% ÁFA-t.
2021. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Európai Unión kívüli termék után"


Még mielőtt valaki belekötne, helyesbítek: Európai unión kívülről rendelt termék után.

2021. jan. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

#1, még nincs július tudtommal

#2, meg a vámkezelés költsége

2021. jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

2-es:

1.- még nincs júl. 1, ahogy más is írta. Eredetileg ugyan jan. 1-től akarták bevezetni, de gondolom nem sikerült felkészülni.

2.- "Ez mind szép és jó, de ha én előre kifizetem és a kínai nem tüntet fel értéket a csomagon (ajándék) akkor nehéz lesz megadóztatni bármit."

Nem lesz nehéz: ahogy eddig is, simán bekérhetik a vásárlásról szóló "bizonylatot" (email, képernyőkép, stb.) Meg aztán átvilágítják a csomagokat is.

2021. jan. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépeeeen <3
2021. jan. 27. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!