Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sima érettségivel milyen...

Sima érettségivel milyen munka lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

2021. jan. 26. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:
85%
Semmi és minden. Gyári operátortól kezdve irodai asszisztensig elég széles a skála. Kb annyit ér, mint egy nagy halom tégla. Lehet az ház, ha jól rendezed meg dolgozol vele, de maradhat egy halom sitt is.
2021. jan. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%

Igazából #1 nagyon jól leírta. Az első mondata nagyon üt. "Semmi és minden". Ez így igaz.


A második mondat miatt viszont írnék többet is.

Persze a skála lehet egy domb görbe, de feltételezve, hogy a munkakörök "minősége" és az elérhető fizetés lineárisan növekszik a skálán, messze nem az irodai asszisztens a plafon.

Erre lentebb a saját példámat fogom hozni.

-----


Nagyban függ pár dologtól:

1. Milyen más ismereteid vannak az érettségi mellett?

2. Milyen kapcsolatokkal rendelkezel?

3. Milyen alkalmazotti helyet tudsz elsőre kifogni?

(4. Lehet rögtön elsőre vállalkozni is, de szakképesítés nélkül eléggé korlátozott, de erre mutatom a saját példám majd)


Az egyik legfontosabb a 3. pont. Ha olyan helyre tudsz bejutni, ahonnan van lehetőség máshová kerülni, az a legjobb egy csak érettségivel rendelkezőnek. Ehhez jön hozzá, az 1. pont, hogy mi az a tudás, amivel házon belül, vagy üzleti partnerek felé lépni tudnál. Enélkül meg vagy lőve. Nem kell hogy papírod legyen róla, de érteni kell valamihez, ha más nem autodidakta tanulással.

Egy volt osztálytársam sima érettségivel elhelyezkedett egy 4-csillagos hotel recepciósaként. Viszont hobbiból szeretett programozni. Nem járt egyetemre, nem végzett el képzéseket vagy tanfolyamokat, nem csinált bootcamp-eket. Csak otthon, letorrentezett könyvekből tutorialokból szedte össze a tudását, viszont nagyon következetesen és stabilan. Újonnan álltak át a SabeeApp-ra, így sokat levelezett az ottani fejlesztőkkel, akikkel nagyon jól megértették egymást.

Végül átszerződött a SabeeApp-hoz, mert látták az e-mailekből, hogy érti a szakszövegeket is, ott töltött 1 évet, majd továbbállt egy junior pozícióba a Morgan Stanley-hez, mert bár nem volt végzettsége, de már volt referenciája. Pedig eredetileg nem is gondolt rá, hogy fejlesztőként helyezkedjen el. Csak hobbiból tanulgatta.


A 2. illetve 4. pont pedig szintén kapcsolódik egymáshoz, kapcsolatokkal rendelkezve a legkönnyebb bármerre is indulni, főleg a vállalkozásnál nyom sokat.

Én középiskolás diákként mentem egy marketing asszisztensi diákmunkára egy elég nagy nemzetközi céghez (hozzáteszem informatikai iskolába jártam, közöm nem volt a marketinghez). Ott sokmindenkivel kellett egyeztetgetni, beszélni, így rendszeres kontaktban voltam a cég nagykutyáival is, és a pénzügyi osztállyal is. Mindig is értettem a pénzügyekhez, tanulás nélkül, egyszerűen első ránézésre meg tudtam érteni a legbonyolultabb riportokat is. Viszont a merketinggel sem volt gondom, nagyon jó ötleteim, terveim voltak. Mondhatjuk, hogy természetes adottságom van a komplett vállalatirányításhoz úgy en bloc.

Természetesen ez feltűnt a főnökségnek is, a pénzügyi igazgató elkezdte rendszeresen rám bízni a saját feladatait a helyettese helyett.

Amikor a CFO nyugdíjba vonult, én éppen 2 hónapja voltam túl az érettségin (nem szakmai, még csak nem is emelteztem), valamint már több mint 7 hónapja nem dolgoztam náluk. (Az érettségire való készülés miatt hagytam fel a diákmunkákkal az utolsó félévben) Meg sem hirdették az állást cégen belül sem, rögtön engem kerestek meg, hogy vállalnám-e a CFO munkakört. Azért egy gazdasági igazgatói pozíció 2 hónnapal a sima érettségi megszerzése után igencsak kimagasló és nem mindennapi lehetőség volt, gondolkodás nélkül mondtam igen. 1 évig dolgoztam náluk, amikor úgy döntöttem, hogy saját lábra állnék.

Kiléptem, és elindítottam a vállalkozásomat virtuális asszisztensként. Érthető módon az első pár megbízásomat a fentebbi vállalat adta. Reklámoztam magam a vállalat partnereinek is, akik ismertek mint gazdasági igazgató, stb.

Így elég gyorsan befutottam.

-----


A fenti wall of text-et azért írtam le, hogy érthető, és látható legyen a teljes folyamat. Mert megkaptam már másoktól, hogy "Persze, pont te, egy frissen végzett kisp*cs, gazdasági igazgató lettél a semmiből". Nem a semmiből, előtte le kellett tenni az asztalra, és megmutatni a képességeimet.


Ezt sehogyan sem tudod kikerülni. Sima érettségivel, ha nem bérminimumos, és nem is fizikai munkát akarsz végezni a gyárban vagy építkezésen, akkor kell valamilyen tudás, ami vagy egy természetes adottságból fakadó hozzáértés, vagy autodidaktaként megszerzett minőségi tudás.


Üdv,

egy VA

2021. jan. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!