Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek 10 év múlva...

Szerintetek 10 év múlva lejjebb vagy feljebb lesznek az ingatlanárak? Vagy ez egy olyan kérdés amire senki sem tudhatja a választ?

Figyelt kérdés
2021. jan. 28. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
értelmes választ senki se tud
2021. jan. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor egy másik kérdés, szubjektív megközelitéssel is lehet válaszolni, ki hogy érzi.

Ha most lenne elég önerőd, hogy lakáshitelt vegyél fel(másik lehetőség hogy pengeted az albérletet). Akkor belevágnál vagy reménykednél, hogy pár év múlva olcsóbban is kijöhetsz az egészből?

2021. jan. 28. 09:28
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Tízéves távlatban már lehet mondani, hogy valószínűleg emelkedni fognak, hiszen az infláció teszi a dolgát. Egy-két éves távlatban nem lehet jósolni.


Én belevágnék, mert a hitelkamatok nagyon alacsonyan vannak most.

2021. jan. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Jó eséllyel feljebb lesznek.

Az ingatlanárak hosszútávon lekövetik az inflációt.

10 éves távon trendszerűen felfelé mozognak.

Ha ingatlanpiaci visszaesés van, akkor a reálértéke csökken, de nominálisan 10 éves távon akkor is valószínűleg lesz valamekkora emelkedés.

2021. jan. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

10 év múlva valószínűleg drágábbak lesznek a lakások, de ennek egy biztos pontja a forint magas inflációja, nem a realérték növekedése.


Az igazi kérdés a te szemszögedből nem is a 10 éves távlat ha jól értem, hanem az, hogy mikor hagyd el az albérletet és költözz sajátba. Én ezzel várnék, 2021 nem a gazdasági sikerek éve lesz ez szinte borítékolható, én azt mondanám, hogy a következő 12-24 hónapban reálértéken csökkenni fognak az ingatlan árak egészen a gazdasági válság végéig és a kilábalásig. Én várnék a vásárlással most.

2021. jan. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Amúgy sincs még önerőm, sajnos. Még legalább 3-4 évig nem tudnék lakáshitelben gondolkodni, és amíg a vendéglátás nem áll talpra, addig igazából le is teszek arról, hogy én valaha házat vegyek. Csak mostanában egyre többet gondolkodom saját ház lehetőségén, és hogy hogyan lehet okosan csinálni a dolgokat.

Köszi a válaszokat

2021. jan. 28. 11:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor viszont nem nagyon van miről beszélni. Amúgy ha lenne önerőd, most a bankok úgysem adnának hitelt, mert veszélyeztetett ágazatban dolgozol.
2021. jan. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igazából marad a gyüjtögetés aztán pár év múlva meglátjuk mi lesz.
2021. jan. 28. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!