Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 12 órás munkarendben,10-22:00,...

12 órás munkarendben,10-22:00,mennyi szünet jár a munkavállalónak?

Figyelt kérdés
2021. jan. 29. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
2x 20 perc 9 óra felett
2021. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Munka törvénykönyv szerint 45 perc!
2021. jan. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Multinál dolgoztam, 8 órás műszakban fél órás szünetem volt, de 12 órásban pedig, még 25 perces szünetet vehettem ki.
2021. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

52. A munkaközi szünet

103. § (1) A munkavállaló részére, ha a beosztás szerinti napi munkaidő vagy a 107. § a) pont szerinti rendkívüli munkaidő tartama

a) a hat órát meghaladja, húsz perc,

b) a kilenc órát meghaladja, további huszonöt

perc munkaközi szünetet kell biztosítani.

(2) A beosztás szerinti napi munkaidőbe a 107. § a) pont szerinti rendkívüli munkaidő tartamát be kell számítani.

(3) A felek megállapodása vagy kollektív szerződés a munkavállalók számára legfeljebb hatvan perc munkaközi szünetet biztosíthat.

(4) A munkaközi szünetet a munkavégzés megszakításával kell kiadni.

(5) A munkaközi szünetet legalább három, legfeljebb hat óra munkavégzést követően kell kiadni.

(6) A munkaközi szünetet a munkáltató jogosult több részletben is kiadni. Ebben az esetben az (5) bekezdésben foglaltaktól eltérhet, de az (5) bekezdés szerinti tartamban kiadott részletnek legalább húsz perc tartamúnak kell lennie.

2021. jan. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
"A munkaközi szünetet legalább három, legfeljebb hat óra munkavégzést követően kell kiadni."-Ez akkor azt jelenti,hogyha én 10:00-22:00-ig dolgozok,és mondjuk 13:00-kor kimegyek 3 perces cigire,abba nem lehet belekötni?:) Alkalmi munkavállalói szerződésről van szó
2021. máj. 17. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!