Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki jártas a témában, az...

Aki jártas a témában, az bővebben elmesélne, hogy mi is történik a tőzsdepiacon a GameStop-al kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék egy hozzáértő válaszára, aki ténylegesen ezzel foglalkozik/foglalkozott, vagy legalább jártas a témában. Illetve, hogy lehet-e még ebből az egészből pénzt szerezni? Ha meg valaki bele akar kezdeni ebbe az egészbe, az mit csináljon, és mire legyen figyelmes.

Ahogy olvastam, sok ember ebből gazdagodott meg, és elég könnyűnek tűnik meg nagyon kifizetődőnek, szóval ha másnak sikerült, nekem miért ne... ha nem most, legközelebb, vagy más valamilyen módon. Tanácsokat, ötleteket várok.

Köszönöm, kellemes napot/estét! 19/F



2021. jan. 29. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Revoluton tudsz vasarolni, ha osszejon amit terveznek akkor elkepzelheto hogy 10000 felett lesz az arfolyam. Ha nem akkor meg elveszted a penzed.

A lenyege az egesznek hogy mindenki aki gme-t vesz arra fogad hogy az ar felfele menjen, a nagy befekteto cegek meg arra hogy lefele. Ha eleg nagyot buknak a befekteto cegek akkor az ar simman 10x esere ugorhat percek alatt. Nezz utana mi tortent a Volkswagen-nel 2008 ban, ott ugyanilyen shortsqueez effektus volt

2021. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon röviden a Wall Street nyerészkedni akart mások bukásán, de az emberek összefogtak és csináltak nekik egy nagy mínuszt.

Aki tőzsdézni akár az kezdjen a tanulással.

Nem, egyáltalán nem könnyű. 77 százalékos bukási arány van.

Elég stresszes dolog.

2021. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és még valami. Ha nem apróval akarsz játszani, akkor minimum 5000 eurós kezdő tőke kell hozzá.
2021. jan. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind a két választ, sokat segítettetek. :)

Közben olvasgatok utána a dolgoknak, az AMC-vel mi a helyzet? Annak is nagy jövőt jósolnak, és elvileg az is robbanni fog hamarosan.

A 2. válaszoló válasza alapján a 77%-os bukási arány tényleg nagy, de ha bejön akkor lehet vele szakítani, én gondolkodom rajta, hogy egy kisebb összeget befektetnék a dolgokba. Valamit kiszedhetnék belőle, ami nem csak csokira elég?

Persze csak annyit fektetek bele, amennyi nem lesz baj ha majd a dolgok balul sülnek el és elvesztem. :)

2021. jan. 29. 21:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Dehogy kell 5000 eurós kezdőtőke! Akármennyivel elkezdheted, nincs semmiféle limit. Aki apróval akar "játszani" (már amennyire valakinek a megtakarítás kockáztatása játék), akkor apróval kezdi. 1db részvény (ha olyan helyen vásárolsz, ahol csak egész részvényt venni), 300-400 dollár között alakult a héten. Jövő héten lehet több, lehet kevesebb. Ha van pénzed, amit kockáztatnál, akkor itt a lehetőség, beszállhatsz, de ne felejtsd, hogy nyerhetsz, de el is veszítheted a befektetett pénzedet (vagy egy részét).


"elég könnyűnek tűnik meg nagyon kifizetődőnek, szóval ha másnak sikerült, nekem miért ne." Azért erre ne vegyél mérget... De ha van pénzed, amit kockáztatnál, akkor hajrá, ne hagyd ki, lehet, hogy nem lesz ilyen lehetőség a közeljövőben.

2021. jan. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak annyival játsszál, amennyi nem fáj ha elbukod. Persze minél nagyobbat kockáztatsz, annál nagyobbat nyerhetsz. Én is Revoluton vettem, bár nem volt vele eddig gondom, de nem vagyok teljesen nyugodt. Ahogy a Robinhood, úgy a Revolut is bármikor hozhat olyan döntéseket, ami ellen nem sokat tehetek. Mivel nem amerikai a székhely, legalább az ottani kormány nehezebben tud talán hatni rá.

Amikor pedig beindul a valódi akció, amit senki sem tud pontosan mikor lesz, akár percek alatt eldőlhet hogy mi lesz a kimenetel.

2021. jan. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!