Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csinálnál az örökségeddel?

Mit csinálnál az örökségeddel?

Figyelt kérdés
Apánk elhunyt még tavaly nyáron. Tízezer kötetes könyvtárat és többszáz - az ezredfordulón készült kortárs erdélyi alkotóktól származó - festményt hagyott ránk. Monndjuk nem értek egyikhez sem, sok ismerős azzal biztatott, hogy mekkora vagyon, stb. Aztán ahogy elkezdtem több helyen ajánlgatni, igazából mindenki úgy rázza a fejét, mintha középfülgyulladása lenne és mindenki csak fintorog, fanyalog és kizárólag a rinyálás megy, hogy "ezért nem" meg "amazért nem" meg "válság van" meg "kovid van", "nincs értékük" stb stb, szóval csak a rinya, rinya, rinya, "semmi nem ér semmit stb". Nekem viszont útban van. Ez nagy térfogat és tömeg, én picike lakásba akarok költözni, mert egyedülálló vagyok. Néha már-már olyan kényszerképzetem van, hogy hozatok egy konténert és beleba..ok mindent, mert annyira nem vagyok kíváncsi arra sok sok rinyálásra és kifogásra, amit kapok. Arra meg nincs kapacitásom, hogy ekkora darabszámot egyenként hirdetgessek, meg figyelgessem az árakat, hogyha nem generál érdeklődést, akkor lejjebb vigyem stb. Ez ahhoz sok. Ki mit tenne?

2021. jan. 30. 12:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Amennyiben nincs rá szükséged, ki ne dobd! Rengeteg könyvfelvásárló létezik, akik nagy tételben is vesznek könyvet és még el is szállítják. Reklámozni nem szeretnék senkit, így írd be a Google keresőbe, hogy "könyv felvásárlás" és rengeteg hirdetés közül válogathatsz. Árat nem tudok, de ha neked útban vannak, akkor pár tízezer/százezer forintért is megéri.

A festményekkel ugyanez a helyzet.

2021. jan. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Festményekkel kapcsolatban keresnék egy olyan galériát, aki bizományi értékesítést vállalna. Fogalmam sincs ezen a területen ez hogy működik, de biztos van ilyen, pláne a több száz darabos mennyiségre. Könyveknél meg, ahogy #1 írta
2021. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!