Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megoldani a...

Hogyan tudnám megoldani a postázással kapcsolatos gondjaimat?

Figyelt kérdés

Otthon, különböző dekorációs termékeket készítek. Gyertyát öntök, gipszfigurákat készítek, dekorgumi dekorokat alkotok, stb... Az elkészült dolgokat árulni is szoktam, de mivel nem adok el túl sok dolgot, így vállalkozásom még nincs. A problémám a postázással van. Itt ahol lakom gyakorlatilag csak a posta van. Van amikor egy normál borítékba belefér a rendelt termék, így a csomagküldés nem nagyon jöhet szóba, főleg, ha 200 Ft a termék, és a futár meg 1000feletti. Szóval marad a posta. De hiába kérek a postai díjszabás szerinti összeget, gyakorlatilag itt nálunk ahány postás ül a postán, annyi féle díjat fizetek. Pl a múlthéten feladtam egy nagyméretű borítékot ajánlva, elsőbbségire 900ft körül fizettem, ma ugyan azért 1500at... Már nagyon unom, hogy minden kis borítékkal a postára rohangáljak, hogy ezt ugyan mennyiért viszitek el? Már így is volt, hogy lemérettem a cuccot, mondtak árat, a vevő kifizette aztán másnap sokkal kevesebbért vitte a posta... Én meg fizethettem vissza a különbséget, vagy fordítva, és be kellett nyelnem a termék árát vagy a többszörösét.

Hogy lehetne egyszerűbben megoldani a postaköltséget? Aki árul ilyen apróságokat, hogy csinálja?



2021. febr. 1. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Én itt adom fel, ha tehetem csomagautomatába.. Azt fizetem a postán, amit a rendszer kiszámol..


[link]

2021. febr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Futárral, ami akár az MPL is lehet, és akkor beviszed a postára feladni a csomagokat, mint eddig.

Ennek szabott díja lesz. Nem túl olcsó, de legalább egységes (sok csomagnál kedvezményt kapsz).


De azt is kitalálhatod, hogy átlagolod az eddigi díjakat, és azt fizetteted ki a vevőkkel. Némelyiken nyerni fogsz, másokon bukni, de legalább a szállítási költség egyértelmű a vevőidnek.

2021. febr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sajnos csomagautómata a legközelebbi is 20 km-re van. Pedig nagyon is jó lenne. Gls csomagpont van itt, de az sem a legjobb. 😞


Az a baj, hogy pl zseniliából készítek kulcstartót, 1 kis maci formájú dísz olyan 3cm, a súlya pedig pár gr. 400Ft ot szoktam kérni érte. Bele szoktam tenni papírdobozkába, hogy ne nyomódjon össze. Nem mindig sikerül ugyan olyan súlyra csomagolnom. Még az ilyen kis levelet is képesek több árral elvinni. 😭 Arról nem beszélve, hogy van aki elsőbbségit kér, vagy postán maradót, vagy ajánlott... Szóva teljesen tanácstalan vagyok. 😞

2021. febr. 1. 18:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!